Zgubne wpływy hazardu na nasze życie

Grasz pierwszy raz. Poszło ci całkiem dobrze i wracasz do domu z podwojonym zyskiem. Chcesz wrócić tam znów, w końcu to łatwy pieniądz. Wracasz i tracisz to co miałeś, oraz co poprzednio wygrałeś. Pragniesz się odkuć, wracasz tam coraz częściej. Czasem uda ci się coś wygrać, jednak to znikome sumy. Wciąż wierzysz, że uda ci się odegrać i odzyskasz wszystko, ale straciłeś już zbyt wiele…

Jak leczyć uzależnienie od hazardu?

ośrodki leczenia uzależnień od hazarduHazard to okropna pułapka, w którą możemy wpaść w każdym wieku. Najczęściej zaczyna się zupełnie niewinnie, tak jak zostało to opisane na samym początku. Raz uda ci się wygrać i myślisz, że jesteś niezniszczalny. Zawsze będziesz wygrywał, zawsze. Jednak czy wiesz, że tak myśli każdy to przychodzi grać? Tam nikt nie wygrywa, każdy przegrywa z uzależnieniem, które powoli przejmuje kontrole nad życiem hazardzisty. Gdy nałóg pochłania, nie widzimy nic poza nim. Najbardziej liczy się dla nas sama gra, ta adrenalina, czujesz, że żyjesz. Tylko wtedy wtedy miotają tobą takie emocje, jak nigdy wcześniej. Ta chwilowa adrenalina nie jest jednak warta tego, co ucieka przez palce. Dla takich osób powstają specjalistyczne ośrodki leczenia uzależnień od hazardu. Jest to choroba jak każda inna, która trawi człowieka od środka. W takim miejscu hazardzista ma swoisty detoks. Uczy się na nowo żyć bez grania i bez ciągłej potrzeby podkręcania sobie śruby. Jego celem przestaje być odegranie się, a zaczyna stawać się naprawienie relacji z rodziną, często wyjście z potężnych długów. Hazardziści potrafią całkowicie utracić kontakt ze swoimi bliskimi, na rzecz nocnej gry w pokera. Takie ośrodki mają im uzmysłowić, że nie ma nic cenniejszego ponad więzy rodzinne. Gdy po terapii zaczynają rozumieć jak dali się omotać grą hazardowym, często bardzo trudno im znów żyć normalnym trybem, jednak jest to cel całkowicie osiągalny.

Hazard to jeden z największych problemów XXI wieku. Każdy chce wygrywać, nikt nie chce przegrywać. W wyścigu po emocje i adrenalinę, hazardzista zawsze jest pierwszy. Często bez pomocy specjalistycznego ośrodka, nie jest w stanie powrócić do normalnego życia.