Zastosowanie poliwęglanu w ogrodzie zimowym

Po co komu ogród zimowy? Zapewne wielu z nas marzy o takim czymś, a z drugiej strony podobna grupa osób puka się w czoło, słysząc o takim pomyśle. Są oczywiste rożne gusta i zdania, jednak nikt nie zaprzeczy temu, że relaks wśród zieleni, bez względu na aurę na dworze, jest doskonałą ucieczką od codzienności i momentem wyciszenia. 

Altana dla ogrodu zimowego

poliwęglan lityŻyjemy w kraju, w którym ilość chłodnych, bezsłonecznych dni przeważa nad tymi ciepłymi. Taki klimat. A czlowiek potrzebuje kontaktu z naturą- to uspokaja i przywraca równowagę. Ogród dostępny jest dla nas tylko przez jakąś część roku. Warto więc pomyśleć o takim ogrodzie, który będzie nam służy przez cały rok. Służą do tego ogrody zimowe, czyli takie przeszklone altany, które możemy zaaranżować w dowolny sposób. Uściślając, altana taka nie jest wykonana zazwyczaj ze szkła. Do jej stworzenia używany jest zazwyczaj poliwęglan lity, będący doskonałym substytutem szkła. Ze względu na swoje właściwości, poliwęglan może być barwiony, przy czym nie traci nic ze swoje przezroczystości poza tym, że pop prostu zmienia barwę obesrwowane przez płytę świata. Takie możliwości dają ogromne pole do popisu. Jeżeli ktoś ma wyobraźnie i lubi bardziej szalone pomysły, może w swoim ogrodzie zimowym pobawić się kolorami. Sam ogród to przede wszystkim zieleń roślin całorocznych, o które należy niezwykle dbać. Dobrym pomysłem jest też zamontowanie w ogrodzie jacuzzi, co pozwoli nam stworzyć prawdziwe miejsce relaksu. 

Własny ogród zimowy jest świetnym rozwiązaniem na cieszenie się zielenią przez cały rok, nawet w polskim klimacie. Od kiedy do budowy altan zamiast szkła stosuje się poliwęglan, otwiera to przed nami szerokie możliwości wizualne, przy tworzeniu projektu naszego ogrodu zimowego.