Zastosowanie namiotów magazynowych

Zastosowanie namiotów magazynowych

Namioty magazynowe coraz częściej znajdują swoje zastosowanie. Są one alternatywą dla tradycyjnych hal magazynowych, a w wielu przypadkach nawet nad nimi przeważają. Możemy więc spotkać się z nimi na targach jako sklepy sezonowe, na kempingach pełniących funkcję garażu oraz coraz częściej w rolnictwie do przechowywania maszyn oraz pasz. 

Hale magazynowe w formie namiotu – oferty producenta 

namioty magazynowe producentGłówną zaletą namiotów magazynowych jest ich mobilność. W każdej chwili możemy dokonać montażu jak i demontażu oraz przenieść w inne miejsce. Co ważne nie potrzebujemy pozwolenia na postawienie namiotu jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych magazynów. Z pewnością świetnie sprawdza się jeśli nie planujemy na dłużej pozostać w jednym miejscu, a naszą działalność przenosić w różne tereny. Tradycyjne magazyny sprawdzają się więc w przypadku długoletnich inwestycji w jednym obszarze. Bardzo ważnym aspektem jest również dużo niższy koszt namiotów. W momencie kiedy będziemy potrzebowali więcej przestrzeni śmiało możemy dostawić kolejny namiot. Nie jest więc to tak droga inwestycja jak hale stacjonarne. Przy wyborze magazynu w formie namiotu warto jednak zwrócić uwagę na jego jakość. Im wyższa tym większa odporność na czynniki atmosferyczne, na które nasz mobilny magazyn będzie narażony. W zależności od zapotrzebowania możemy wybrać namioty, które będą nam służyły przez jeden sezon lub na długie lata. Jeśli chodzi o namioty magazynowe producent oferuje nam szereg możliwości jakościowych oraz cenowych w zależności od potrzeb jakie musi spełniać. 

Jeśli nie planujemy inwestycji na jednym terenie na długie lata, a potrzebujemy magazynu nie warto inwestować pieniędzy w stacjonarne magazyny. Koszt produkcji w takim przypadku jest bardzo wysoki, a dodatkowo czas realizacji jest nieporównywalny do stawiania magazynu namiotowego. Duże namioty odpowiednio wzmocnione i o wysokiej jakości materiału są w stanie wytrzymać silne wiatry nawet do 100 km/h.

Close Menu