Zastosowanie kluczy pnaumatycznych

Zastosowanie kluczy pnaumatycznych

Profesjonalny warsztat samochodowy powinien posiadać odpowiednie wyposażenie, które ułatwi i przyspieszy prace naprawcze. Wśród licznych maszyn niektóre mogą okazać się całkowicie zbędne. Jakie więc są warte zakupu do warsztatu, a nawet własnego garażu?

Przydatne narzędzia pneumatyczne do warsztatu

klucz pneumatycznyW warsztacie samochodowym warto mieć sprawdzone i solidne narzędzia, które usprawnią pracę przy autach różnego rodzaju. Niezbędne są z pewnością zestawy kluczy, śrubokrętów, podnośniki hydrauliczne czy urządzenia diagnostyczne. Do rzeczy, którą warto mieć nie tylko w specjalistycznych warsztacie czy wulkanizacji, ale także we własnym garażu, jest klucz pneumatyczny, który umożliwia wkręcanie lub wykręcanie różnego rodzaju śrub i wkrętów. Dzięki niemu można bardzo szybko odkręcić koło samochodowe, dokonać wymiany opon i przykręcić koło ponownie. Klucz ten przyspiesza wymianę ogumienia w aucie nawet czterokrotnie, w porównaniu do tradycyjnej metody z użyciem ręcznego klucza. Przez to, iż ma on niewielkie wymiary oraz wagę, zmieści się do bagażnika, dlatego możemy bez problemu zabierać go ze sobą na wszelkie wycieczki samochodowe. Klucze pneumatyczne to urządzenia bardzo wytrzymałe, które trudno popsuć nawet po długim okresie używania. Można powiedzieć, że są wręcz niezawodne. Z ich pomocą możemy odkręcić nawet najmocniej przytwierdzone śruby, w dodatku bez wielkiego wysiłku. Dzięki wymiennym końcówką możemy wykręcać i przykręcać wszelkiego rodzaju śruby o różnych rozmiarach i kształtach.

Klucze pneumatyczne powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego warsztatu samochodowe czy punktu wymiany opon, tak zwanej wulkanizacji. Przyspieszają znacząco pracę mechaników, czyniąc ją też dużo łatwiejszą. Użycie takiego klucza jest proste i nie wymaga dużo siły, dlatego możemy korzystać z niego także we własnym garażu.

Close Menu