Wiata garażowa co warto wiedzieć?

Posiadanie własnego samochodu wiąże się z koniecznością zapewnienia mu odpowiedniej ochrony zarówno przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi jak i kradzieżą. W tym celu wiele osób decyduje się na budowę garażu, lecz nie zawsze jest to możliwe na przykład z powodu zbyt małej działki lub też niemożliwości dopasowania do reszty zabudowań pod względem wizualnym.

Solidny dach – budowa wiaty na samochód

wiata garażowaW przypadka gdy nie mamy możliwości budowy garażu nie oznacza to, że nasz samochód skazany jest na parkowanie pod chmurką, w takim wypadku rozwiązaniem okazuje się wiata garażowa. Jest to coraz bardziej popularna forma zapewnienia schronienia dla auta. Taka wiata jest zazwyczaj dostawiana z boku domu co sprawia, że istnieje łatwy i szybki dostęp do samochodu bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Planując jej budowę powinniśmy dokładnie się zastanowić z której strony domu ma się ona znajdować dobrym rozwiązaniem będzie gdy postawimy ją po stronie wejścia dzięki czemu oprócz miejsca na auto zyskamy dodatkowe zadaszenie przed wejściem zapewniające komfort oraz będące miejscem gdzie będzie możliwe schronienie się przed deszczem. Warto jednak pamiętać żeby taka wiata posiadała odpowiednie zakotwiczenie w podłożu tak aby jej konstrukcja była jak najbardziej stabilna co sprawi, iż nie będzie ona stanowiła dodatkowego obciążenia dla ścian i dachu domu.

Wiaty garażowe są nowoczesnym i wygodnym rozwiązaniem pozwalającym na zapewnienie bezpiecznego miejsca postojowego dla naszego samochodu a przy okazji zyskamy dodatkowe miejsce na przechowywanie różnego rodzaju rzeczy. Dlatego też stając przed wyborem garaż czy wiata warto rozważyć tę drugą opcję gdyż pozwoli na wydzielenie dodatkowego miejsca a także stanie się gustownym wykończeniem bryły domu.