Tworzenie wizerunku w CV i fotografia biznesowa

Tworzenie wizerunku w CV i fotografia biznesowa

CV może być jednym z najważniejszych dokumentów w naszym życiu. Między innymi dlatego, że od nas zależy jak ten dokument będzie wyglądał. A przecież jest to nasza wizytówka, która ma zjednać rekrutera i umożliwić nam wzięcie udziału w rozmowie kwalifikacyjnej.

Fotografia biznesowa lepsza niż zwykła

fotografia biznesowaJak zatem podejść do tematu kreacji wizerunku w CV? Warto zdać się na porady profesjonalnych rekruterów i specjalistów od konstrukcji życiorysów na potrzeby poszukiwania pracy. Osobną jest oczywiście kwestia informacji zawartych w naszym CV. Zwykle szukając pracy tylko po szkole średniej i bez żadnych zaliczonych dodatkowych kursów, nie mamy za wiele do zaoferowania potencjalnemu pracodawcy. Nadal jednak można się postarać, aby nasze CV wyglądało jak najlepiej. Jeżeli sami nie mamy zmysłu do pracy z programami graficznymi i nie jesteśmy biegli w projektowaniu tego rodzaju dokumentów, proponuję zlecić to osobie, która specjalizuje się w takich rzeczach, może nawet robi je zawodowo. Na nasz wizerunek wpływ ma przede wszystkim nasza fotografia, dlatego warto, żeby była to fotografia biznesowa, a nie proste zdjęcie legitymacyjne. Dlaczego? Ponieważ może nas wyróżnić na tle innych kandydatów. Fotografia korporacyjna jest wciąż niedoceniana, ale zapewniam, że przeznaczenie funduszy na profesjonalną sesję tego rodzaju, może dać nam świetny materiał dla grafika, który zajmuje się naszym CV. Porada ta tak naprawdę odnosi się do wszystkich szukających pracy – czy to w Warszawie, czy w małym miasteczku, i w każdej branży – nie oznacza to, że zawsze musisz wystąpić pod garniturem, czy marynarką.

Jeżeli aplikujesz na stanowisko związane ze sztuką i kreatywnością, strój i poza mogą być bardziej przystające właśnie do tego stanowiska i twojego profilu. Pamiętaj jednak, że dobrym zdjęciem również można wiele zdziałać!