Tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron internetowych

W dzisiejszych czasach, kiedy dojście do komputera oraz sieci internetowej jest prawie całkowity, każdy ma możliwość założyć osobistą witrynę w Internecie. Zanim się na takową zdecydujemy, dobrze dowiedzieć się kilku informacji na jej temat. Wiele osób identyfikuje sieć internetową z ogólnoświatową siecią World Wide Web, jakkolwiek sieć internetowa, to sieć komputerowa, to znaczy złączone ze sobą hosty, zaś World Wide Web jest usługą komputerową, jaką jest przykładowo P2P.

Strona internetowaDoświadczenia tyczące się Internetu przeprowadzane były już od lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, jednak w Polsce łącze internetowe zostało uruchomione w 1990 roku, kiedy to także odbyła się pierwsza transmisja internetowa, z kolei w 1995 roku założono pierwszy portal w Internecie – WP.PL. Strona internetowa to nic innego jak udostępniony w Internecie dokument HTML za pomocą serwera World Wide Web. Dokument HTML to plik tekstowy, który czytany jest przez przeglądarkę www, umożliwiając przejrzenie witryny w formie graficznej. Plik HTML ma co najmniej 2 typy treści: treść rzeczową oraz znaki kodu HTML, które obsługują wyświetlaniem tekstu. Często zawiera też inne znaczniki różnorakich języków skryptowych, takich jak na przykład JavaScript. Istotny jak fakt, że dokument tekstowy można zmieniać w dowolnym czasie w którymkolwiek edytorze do opracowywania tekstu, na przykład w Wordzie, jednakże do tworzenia skomplikowanych plików tekstowych warto wykorzystywać fachowego oprogramowania. Skrót HTML zaś pochodzi od anglojęzycznego słowa HyperText Markup Language i został wymyślony przez fizyka Tima Bernersa-Lee i inżyniera Roberta Cailliau 22 lat temu. Tworzenie stron internetowych Bydgoszcz stosuje często inne obiekty multimedialne, które by mogły pokazać się, przymusowe jest zamontowanie właściwych wtyczek do przeglądarki. Zazwyczaj strony www tworzone są z powodu kierowania firmą, co ma znaczne znaczenie dla niej i oddziałuje na potencjalnych konsumentów.

Doświadczone firmy, zajmujące się pisaniem tego rodzaju witryn oferują generalną obsługę, w tym także utworzenie na przykład sklepu internetowego, co dla laika stanowiłoby nie lada kłopot.

Więcej informacji: http://pl.wikipedia.org/wiki/Www

Dodaj komentarz