Szambo do domu prywatnego

Szambo do domu prywatnego

Budując budynek mieszkalny musimy zadbać o doprowadzenie do niego bieżącej wody, energii elektrycznej, a także kanalizacji. Oczywiście nie musimy korzystać z publicznej sieci kanalizacyjnej. Jeśli chcemy to możemy wybudować sobie własny zbiornik i zatrudniać firmę, która będzie nam ten zbiornik opróżniać.

Szambo wykonane z betonu

szambaNa rynku dostępnych jest conajmniej kilka rodzajów zbiorników na nieczystości z gospodarstwa domowego. Najpopularniejszym rodzajem są oczywiście szamba betonowe. Popularność tego typu zbiorników nie wzięła się znikąd. Takie zbiorniki zyskały tak dużą popularność przede wszystkim przez swoją żywotność i niezawodność. Konstrukcja takiego szamba jest tak prosta, że tam się nie ma co zepsuć. Beton użyty do produkcji jest odpowiednio zabezpieczony przed niekorzystnym działaniem zanieczyszczeń, dzięki temu nie pęka, ani się nie kruszy. Szacuje się, że taki zbiornik jest w stanie przetrwać nawet kilkadziesiąt lat, co jest bardzo dobrym wynikiem. Montaż takiego szamba jest bardzo prosty. Wystarczy wykopać odpowiedniej wielkości otwór w ziemi, włożyć tam wcześniej kupiony zbiornik i podłączyć do niego rurę, którą popłyną zanieczyszczenia z domu prosto do zbiornika. Zbiorniki są dostępne w różnych rozmiarach. Im większy zbiornik wybierzemy, tym rzadziej będziemy musieli go opróżniać. Zbiorniki betonowe dobrych firm posiadają atesty, które potwierdzają ich szczelność. Zbiorniki zanim trafią do sprzedaży są sprawdzane na różne sposoby.

Za zbiornik o pojemności około dziesięciu metrów sześciennych zapłacimy od dwóch do trzech tysięcy złotych. Zbiornik takiej pojemności nie będziemy musieli opróżniać częściej niż raz na półtora miesiąca. Jeśli chcemy to robić jeszcze rzadziej, to możemy kupić zbiornik o większej pojemności.

Close Menu