Studia kosmetologiczne w Toruniu

Nigdy nie byłam orłem w szkole. Nauka raczej nie stanowiła mojej mocnej strony. Siedząc w szkolnej ławce, zazwyczaj myślałam o wszystkim, tylko nie o tym czego dotyczyła lekcja. Mimo wszystko, miałam sprecyzowane cele i marzenia. Niektórzy przykleili mi łatkę nieuka, ale udało mi się dostać na studia – i to takie, które mnie pasjonowały.

Przyszła absolwentka kosmetologii

kosmetologia toruńSzkoła była dla mnie koszmarem, ale studia to co innego. Od zawsze marzyłam o kosmetologii. To stosunkowo nowy kierunek i trzeba się orientować, jakie uczelnie wyższe go prowadzą. Najłatwiej rozeznać się w tym temacie , wpisując w przeglądarkę internetową hasło: kosmetologia Toruń. Wtedy mamy pełen obraz sytuacji. Studia ukończyłam z wyróżnieniem. Co mogę o nich powiedzieć? Na pewno nie jest to kierunek dla każdego. Wymaga pracy i cierpliwości. Początkowe lata mają sporo przedmiotów medycznych w programie. Poznajemy choroby skóry,  a nawet genetykę. Trochę tego jest, więc na początku sporo osób się zniechęca. Jeśli ktoś myśli, że kosmetologia to nauka poprawnej aplikacji cieni do powiek czy zdobienia paznokci ten jest w wielkim błędzie! Zresztą najlepiej poczytać dostępne w sieci informatory albo zasięgnąć porady u absolwentów. Nauki jest sporo i nie są to łatwe przedmioty. Ostatnie lata oznaczają więcej przedmiotów praktycznych. Uczymy się jak wykonać manualne oczyszczanie twarzy, depilację czy zabiegi odmładzające na twarz. Bardzo odpowiada mi takie zróżnicowanie. Oczywiście każde lato spędza się na praktykach w renomowanych salonach i gabinetach kosmetycznych.

Moim zdaniem podstawą sukcesu w każdej dziedzinie jest robienie tego, co się lubi. Moja pasja towarzyszy mi każdego dnia, a studiowanie wybranego kierunku przynosi wiele satysfakcji. Mam już sprecyzowane plany na przyszłość i konsekwentnie dążę do ich realizacji.