Stomatolog przyjazny dzieciom

Wizyty u dentysty czasami boją się nawet dorośli, więc warto już od najmłodszych lat zaznajamiać dzieci ze stomatologiem, aby w przyszłości nie miały obaw przed wizytą. Aby chronić zęby małych pacjentów, wykonywane są specjalne zabiegi ochronne przed próchnicą, która przyczynia się do różnego rodzaju ubytków i chorób zębów.

Wizyta z dzieckiem w popularnym gabinecie stomatologicznym

najpopularniejsze gabinety stomatologiczne w rzeszowieBardzo często dzieci obawiają się wizyty u stomatologa, ponieważ boją się bólu. Warto odbyć z dziećmi wizytę adaptacyjną, podczas której mały pacjent poza gabinet, stomatologa oraz poczuje się pewniej. Najpopularniejsze gabinety stomatologiczne w Rzeszowie oferują tego typu wizyty dla najmłodszych. Dla dzieci przygotowane zostały specjalne kolorowe wypełnienia, spośród których dziecko będzie mogło wybrać kolor i wizyta będzie kojarzyła się z czymś ciekawym. Kolorowe wypełnienia przeznaczone są do zębów mlecznych małych pacjentów. Aby chronić zęby dziecka przed powstawaniem próchnicy, warto wykonać zabieg lakowania zębów. Zabieg ten polega na pokryciu zębów specjalnym preparatem, który będzie uszczelniał szczeliny i chronił przed powstawaniem próchnicy w trudno dostępnych do mycia miejscach. Kolejnym ochronnym zabiegiem jest lakierowanie zębów. Polega ono na pokryciu zębów specjalnym lakierem z fluorem, który będzie wnikał w zęby, chroniąc je przed powstawaniem próchnicy. Dzięki przyjaznemu personelowi mali pacjenci czują się swobodnie i nie boją się wizyty, która wcale nie wiąże się z bólem, którego się boją.

Aby dzieci nie bały się wizyty u stomatologa, warto wybrać się na wizytę adaptacyjną, podczas której dziecko zapozna się z gabinetem i przekona, że wizyta u dentysty może być ciekawym przeżyciem i nie wiąże się ze strachem i bólem. Personel ma wspaniałe podejście do dzieci, więc mali pacjenci czują się swobodnie.