Sposób na taras

Większość ludzi posiada przy swoich domach jednorodzinnych tarasy. Ta grupa się poszerza, coraz więcej osób chce zbudować sobie taras. Pojawia się pytanie, jaki rodzaj tarasu wybrać, aby był on jak najbardziej funkcjonalny, spełniał swoją funkcją oraz nie był zbyt drogi w wykonaniu. Jedną z lepszych opcji jest wybranie tarasu wentylowanego.

Budowa tarasu wentylowanego

taras wentylowany na gruncieCały proces budowlany takiego tarasu jest prostszy, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Taras wentylowany na gruncie możemy zbudować w ciągu zaledwie jednego dnia. Powinniśmy zacząć od zrobienia prowizorycznego planu, żeby sobie mniej więcej zobrazować, jak będzie wszystko wyglądać. Plan nie musi być wykonany w sposób profesjonalny, możemy go zrobić ręcznie na kawałku papieru. Pierwszym etapem budowy będzie wykonanie z drewna całej konstrukcji płyty tarasowej. Następnie powinniśmy rozstawić w odpowiednich miejscach podstawki tarasowe, które będą odpowiedzialne za podpieranie całej konstrukcji. Rozstawiamy je od siebie o około siedemdziesiąt centymetrów. W przypadku budowy tarasu na gruncie powinniśmy wyrównać wysokość wszystkich podstawek, bo jest to raczej niemożliwe, abyśmy mieli idealnie równy grunt. Ten zabieg możemy wykonać, używając poziomicy, wtedy będziemy mieli stuprocentową pewność, że wszystko jest równe. Przedostatnim etapem jest ułożenie całej konstrukcji na podstawkach. Na koniec pozostaje pokryć całą konstrukcję deską tarasową i nasz taras jest gotowy do użytku.

Koszt budowy takiego tarasu to zaledwie kilkaset złotych, a pozwala nam na spędzanie wspólnych chwil wraz z rodziną na świeżym powietrzu. Wszystkie niezbędne materiały do budowy są dostępne w sklepach budowlanych. Nie potrzebujemy do tego żadnych specjalnych narzędzi, wystarczy tylko wkrętarka i coś do cięcia desek.