Spędzajmy z dzieckiem czas na zabawie

Spędzajmy z dzieckiem czas na zabawie

Zbliża się Dzień Dziecka i każdy rodzic ma przed sobą nie lada wyzwanie, polegające na wybraniu sposoby uczczenia z dzieckiem tego wyjątkowego dnia. Najmłodsi oczywiście ucieszą się z nowej zabawki. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasze dziecko rozwijało się mocno na różnych płaszczyznach, to warto przemyśleć, czy tym razem zamiast kolejnej lalki nie kupić może czegoś bardziej ambitnego. 

Co kupić z okazji Dnia Dziecka

kolorowe zabawki MontessoriNadchodzący dzień dziecka powoduje, że półki sklepowe aż uginają się od zabawek. Rodzice czasami pozostają bezradni wobec tak dużej ilości produktów do wyboru, nie wiedząc, co sprawi największą radość ich dziecku. Pedagodzy i psychologowie podkreślają, że dla dzieci najbardziej liczy się czas spędzony na zabawie wspólnie z rodzicami. Można więc na przykłada połączyć prezent wraz ze wspólną zabawą. Doskonale sprawdzą się więc kolorowe zabawki Montessori, wykonane zazwyczaj z drewna, są zabawkami rozwijającymi na różnych płaszczyznach. Opierają się głównie na grach ruchowych czy też zagadkach logicznych, które najlepiej wykonywać w kilka osób. Przynoszą one frajdę nie tylko dziecku, ale też dorosłym. Sprawmy więc, aby w dobie gier komputerowych i wszelkiego rodzaju bajek telewizyjnych dziecko odnalazło radość z przebywania z drugim człowiekiem. A nic tak nie rozwija jak wspólna zabawa połączona z nauką. Jeżeli jeszcze do tego mamy wspaniałe, kolorowe gadżety, to już w ogóle mamy zagwarantowaną przednią zabawę.

Zakup prezentu z okazji dnia dziecka to wcale nie musi być kolejna lalka lub samochód. Można tym razem pokusić się o bardziej kreatywne rozwiązanie, w postaci zabawek pobudzających różne płaszczyzny. Większość z nich prowokuje do wspólnych zabaw. A czas spędzony z rodzicami jest przecież dla dziecka najważniejszy. 

Close Menu