Solidny kosz materiałowy na zabawki

Aranżując pokój dziecięcy nie można zapominać o wyposażeniu pomieszczenia w komody czy specjalne kosze do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów i ubranek. Małe dzieci często rozrzucają wszystkie zabawki i pluszaki na dywanie, dlatego dobrze by mieć po ręką pojemne kosze, w których pomieszczą się wszystkie dziecięce gadżety i akcesoria. Niekoniecznie dobrym pomysłem jest chowanie wszystkiego w szafie czy miejscu niedostępnym dla maluszka. 

Kosz do trzymania dziecięcych zabawek

pojemny kosz do przechowywania zabawekMaluszek może samodzielnie wyciągąć z kosza interesujące go zabawki, co zajmie niemałą chwilę i w tym czasie rodzic ma czas dla siebie. Działa to też w drugą stronę, że mając taki pojemny kosz do przechowywania zabawek znacznie łatwiej nauczyć dziecko dbania o porządek. Na początek oczywiście wszystko powinno odbywać się w formie zabawy i na przykład rzucania miękkich pluszaków czy piłek prosto do wspomnianego koszyka. Producenci tego rodzaju akcesoriów proponują materiałowe czy też papierowe kosze o różnych wielkościach, kształtach oraz kolorach i wzorach. Można więc idealnie dopasować takie elementy do całej reszty wyposażenia pokoiku dziecięcego. Takie kosze są chętnie wybierane przez rodziców ceniących sobie minimalizm i styl skandynawski. W pojemnych koszach można trzymać praktycznie wszystko – od zabawek po ubranka, pampersy czy kocyki i poduszki.

Najważniejsze, aby pamiętać, że nie można włożyć do nich niebezpiecznych i ostrych przedmiotów czy też kremów do pielęgnacji skóry maluszka. Wszystkie te rzeczy znajdowałyby się bowiem w zasięgu ręki kilkulatka, dlatego lepiej schować je gdzieś do szafy na wyższe półki. O takich kwestiach należy pomyśleć już na etapie projektowania i dekorowania dziecięcej przestrzeni, która powinna odpowiadać potrzebom malucha.