Skuter elektryczny czy wózek inwalidzki?

Skuter elektryczny czy wózek inwalidzki?

Dziś na rynku mamy dwa główne sprzęty dla osób niepełnosprawnych, czyli wózek inwalidzki i skuter elektryczny. Który z tych sprzętów jest lepszy i daje większe możliwości? Tak naprawdę początkowo możemy mieć problem z odpowiedzią na to pytanie. Tym bardziej, że rzadko zdajemy sobie sprawę z możliwości tych sprzętów.

Zalety posiadania skutera elektrycznego

skutery elektryczneBez wątpienia to starcie wygrywają skutery elektryczne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że poruszanie się na nich to przyjemność. Nie trzeba ich napędzać siłą własnych rąk, jak to jest w przypadku wózka inwalidzkiego. Nie trzeba również martwić się o to, że przed nami wielka górka czy też wjazd do autobusu. Na takim skuterze wszystkie te rzeczy, które mogłyby sprawić potencjalny kłopot i trudności, stają się czymś naprawdę prostym. Dlatego zdecydowanie skuter wygrywa tą potyczkę. Poza tym taki skuter ma mnóstwo udogodnień. Ma również oświetlenie, które może się przydać przykładowo zimą, gdy stosunkowo szybko robi się ciemno i zimno. Oczywiście takie skutery są również bardzo szybkie. Można zatem jadąc na przejażdżkę z wnukiem, spokojnie go dogonić. Zatem taki skuter daje naprawdę mnóstwo możliwości. Posiadanie go może stać się dla osoby niepełnosprawnej przede wszystkim namiastką prawdziwej wolności. Może ona bowiem wyjść z domu sama nie bojąc się o to, iż ręce opadną z sił i nie będzie mogła wrócić do domu. To naprawdę wiele daje takim osobom. Dlatego bez wątpienia kupno skutera elektrycznego to dużo lepsza opcja.

Dziś wiele osób zaczyna dostrzegać ogromną różnicę pomiędzy skuterami elektrycznymi, a wózkami inwalidzkimi. Zdecydowanie skuter elektryczny wygrywa w tym zestawieniu. Dlatego pomimo tego, iż jest to sprzęt droższy, warto zainwestować właśnie w niego i pomóc osobie niepełnosprawnej.

Close Menu