Skutecznie napowietrzanie trawników

Skutecznie napowietrzanie trawników

Będąc właścicielem domu na wsi lub na peryferiach miasta z pewnością dysponujemy trawnikiem, który nasz dom otacza. W związku z tym każdego roku, po sezonie zimowym staramy się robić wszystko by nasz trawnik zaczął się poprawnie i szybko regenerować. Stosując odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne możemy doprowadzić do tego, że powierzchnia naszego trawnika bardzo szybko nabierze pięknego wyglądu, którego pozazdroszczą nam wszyscy sąsiedzi.

Profesjonalna pielęgnacja trawnika

aerator hechtNiektórzy ludzie uważają, że trawa jest takim gatunkiem roślin, który wystarczyło raz posiać przed naszym domem i później wystarczy jedynie systematyczne koszenie. Otóż nie do końca jest to prawdą bowiem jeśli zależy nam na naprawdę bardzo estetycznym trawniku to każdej wiosny należy wykonywać specjalne zabiegi spulchniające. Urządzeniem, które może nam w tym pomóc jest aerator Hecht. Urządzenie to działa w taki sposób, że wykonuje na naszym trawniku serię nakłuć. Powstałe dziury o średnicy wynoszącej najczęściej około 15mm mają za zadanie rozluźnienie zbitej pod ciężarem śniegu gleby. Dzięki temu ziemia na naszym trawniku zostaje skutecznie napowietrzona co skutkuje szybszą regeneracją podłoża trawiastego. Wspomniane nakłucia robione są na głębokość około dziesięciu centymetrów. Zabieg napowietrzania gleby powinno się koniecznie wykonywać wczesną wiosną. Aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie żeby powtarzać go nawet kilkukrotnie w ciągu roku.

Na dzień dzisiejszy w sprzedaży dostępnych jest wiele różnych modeli aeratorów. Do najczęściej kupowanych w ciągu ostatnich lat należy wspomniany aerator Hecht. Firma ta produkuje sprzęt wysokiej jakości i z roku na rok wzrasta sprzedaż towarów przez tą firmę produkowanych. Świadczy to więc o tym, że są to produkty sprawdzone i solidne.

Close Menu