Skuteczne odymianie pszczół

Nie od dziś wiadomo, że bez pszczół ludzkość sobie nie poradzi. W końcu to one są źródłem naszego pożywienia, ponieważ zapylają wszelkie rośliny. Z tego też powodu posiadając pasiekę warto jest dobrze zadbać o nasza pszczelą rodzinę. Przede wszystkim jest to bardzo dużo pracy nie tylko przy pielęgnacji jej, ale również przy zwalczaniu chorób.

Jak działają elektryczne odymiacze?

odymiacz elektrycznyJedną z najczęściej atakujących chorób jest warroza, wywoływana przez pajęczaka Dręcza pszczelego. Pasożyt ten żywi się hemolimfą pszczół i jeśli nie zostanie zlikwidowany to jest w stanie w krótkim czasie uśmiercić naszą pszczelą rodzinę. Do jego likwidacji wykorzystuje się Apiwarol w tabletkach lub też kwas szczawiowy. Substancje te spala się w płomieniu, a następnie wsuwa do ula, gdzie opary tych substancji niszą pasożyty. Cały zabieg jest w pełni bezpieczny dla pszczół. Aby jednak zwiększyć jego wydajność warto jest zainwestować w odymiacz elektryczny. Jest to urządzenie, dzięki któremu w krótkim czasie jesteśmy w stanie odymić kilka uli. Jednak po odymieniu sześciu warto jest zrobić godzinną przerwę, aby urządzenie nie uległo przegrzaniu. Cena za taki odymiacz nie jest wysoka. Okazuje się, że już niewielka kwota wystarczy nam na zakup tego urządzenia od dobrej marki. Zakupu możemy dokonać zarówno w sklepach internetowych, jak i w sklepach stacjonarnych. Różnica w cenie może być jednak znacząca.

Okazuje się bowiem, że odymiacz elektryczny zakupiony w sklepie internetowym potrafi być nawet o połowę tańszy, niż w sklepie stacjonarnym. Odymiacze nie tylko zwiększają wydajność procesu spalania, ale także zapewniają nam bezpieczeństwo całego procesu. Dzięki nim nasze pszczoły są w pełni bezpieczne, a substancja aktywna ulega całkowitemu spaleniu.