Skąd wziął się Sylwester?

Skąd wziął się Sylwester?

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że 31 grudnia hucznie żegnamy stary rok kalendarzowy i witamy nowy, czyli obchodzimy tak zwany Sylwester. Niewielu się pewnie jednak tego dnia zastanawia, skąd tak naprawdę wziął się pomysł na obchodzenie tego święta i od jak dawna ludzie je obchodzą? Odpowiedź na te pytania i inne w tekście poniżej.

Kilka ciekawych informacji o Sylwestrze

sylwester DolnośląskiePewnie wszyscy 31 grudnia zbieramy się razem, przygotowujemy jedzenie i szampana, by hucznie przywitać Nowy Rok. Nie zapominajmy również o fajerwerkach i zimnych ogniach. Poza tym niektóre kraje wykształciły swoje tradycje związane z tym świętem, na przykład w Hiszpanii, wraz z każdym wybiciem zegara o północy zjada się jedno winogrono a podobno w Danii właśnie o tej porze hucznie zeskakiwano z krzesła. Co kraj to obyczaj. Mówi się, że zwyczaj obchodzenia Sylwestra narodził się w 999 roku, gdy czekano na koniec świata. Gdy nic się nie wydarzyło, zaczęto się cieszyć i tak też zostało. W Polsce niegdyś tylko wyższe warstwy obchodziły to święto. Dziś natomiast wszyscy obchodzimy je tak, jak chcemy. Jeśli chodzi o zorganizowany Sylwester Dolnośląskie to województwo, które zaoferuje nam w tym czasie świetne bale, na które można przyjść z osobą towarzyszącą i cieszyć się nadejściem Nowego Roku i nowych szans razem z innymi parami. Jeśli bale nie są dla nas, istnieje milion innych sposobów na spędzenie tego wieczoru. Na pewno coś znajdziemy.

Dla niektórych z nas Sylwester to jedna z najważniejszych nocy w roku. Jest symbolem nie tylko zabawy, lecz także nowych szans, otwierania nowych rozdziałów w życiu. Gdy zegar wybija północ, wielu z nas doznaje uczucia, że wszystko jest możliwe, że można zmienić swoje życie na lepsze. To dobry czas na przemyślane postanowienia noworoczne.