Rodzaje wiertarko wkrętarek

Rodzaje wiertarko wkrętarek

Elektronarzędzia są uruchamiane przez dodatkowe źródło zasilania i mechanizm inny niż tylko praca ręczna wykonywana przy użyciu narzędzi ręcznych. Najpopularniejsze typy elektronarzędzi wykorzystują silniki elektryczne. Powszechnie stosowane są również silniki spalinowe i sprężone powietrze.

Funkcjonalna i praktyczna wiertarko wkrętarka

wiertarko wkrętarka milwaukeeInnymi źródłami energii są silniki parowe, bezpośrednie spalanie paliw i materiałów pędnych, np. w narzędziach uruchamianych proszkowo, a nawet naturalne źródła energii, takie jak wiatr lub ruchoma woda. Narzędzia elektryczne są wykorzystywane w przemyśle, budownictwie, ogrodzie czy też do wykonywania różnych prac domowych. Służą one m.in. do wiercenia, cięcia, kształtowania, szlifowania, polerowania, malowania, sprzątania i wielu innych. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza wiertarko wkrętarka. Jest ona narzędziem podobnym do maszyny wiertarskiej, które służy  do wkręcania i wiercenia. Jeśli wiertarko wkrętarka jest zasilana bateryjnie, nazywa się ją wkrętarką akumulatorową. Wiertarko wkrętarka milwaukee jest często wyposażona w sprzęgło poślizgowe, które odłącza napęd od wrzeciona roboczego po osiągnięciu wybranego maksymalnego momentu obrotowego (silnik „obraca się”). Zapewnia to równomierne dokręcenie śrub w materiale. Dzięki regulowanemu ogranicznikowi głębokości śruby stożkowe mogą być wkręcane na równi z powierzchnią.

Wiercenie udarowe oznacza, że urządzenie posiada mechanizm udarowy, który służy do szybkiego i regularnego dostarczania uderzenia w kierunku osiowym („uderzenie wiertła wzdłuż jego kierunku”). Jest to szczególnie konieczne przy wierceniu w twardych, kruchych materiałach (np. cegła, poroton). Wkrętarki wiertarskie posiadają dwubiegową skrzynię biegów: wolną do wkręcania, szybką do wiercenia.

Close Menu