Pyszne bułki do hamburgerów

Powszechnie się uważa, że jedzenie pieczywa nie przynosi żadnych korzyści, jednak wcale tak nie musi być, zwłaszcza jeżeli świadomie wybieramy jego rodzaje. Zdecydowana większość pieczywa jest zrobiona z mąki pszennej, ale znajdziemy też inne rodzaje.

Z czego jest zrobiona bułka do hamburgerów?

hamburgerowe bułki bezglutenoweZdecydowana większość osób nie ma problemów zdrowotnych i może spożywać niemalże wszystko bez obaw. Jednak kilka procent populacji cierpi z powodu celiakii lub nietolerancji glutenu, przez co muszą uważać na to co jedzą. Ścisła dieta odnosi się do unikania gluteny w pożywieniu, ponieważ wywołuje on nieprzyjemne skutki. Gluten jest mieszanką białek roślinnych, które przede wszystkim znajdują się mące pszennej. Bywają też produkty, do których gluten jest celowo dodawany, ponieważ jest też nośnikiem smaku. Obecnie w sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów pieczywa, które nie ma w swoim składzie glutenu, dzięki czemu osoby będące na diecie bezglutenowej nie muszą rezygnować z wypieków. Na pewno można kupić hamburgerowe bułki bezglutenowe, które wyglądem niczym się nie różnią od zwykłych bułek. Jedynie w smaku są nieco inne i bardziej kruche. Bardzo często bywa, że dodawane są do bułek bezglutenowych liczne pestki i ziarna, które zwiększają wartość odżywczą produktu, a także wpływają na walory smakowe. Przeważnie bułki z mąki bezglutenowej przejmują jej smak i aromat, co może stanowić dodatkową zaletę. Mogą one być przygotowywane klasycznie na drożdżach lub z dodatkiem maślanki lub sody oczyszczonej.

Zwykłą pszenną bułkę kupimy już za niecałe pięćdziesiąt groszy, natomiast bułki bezglutenowe są znacznie droższe z uwagi na rodzaj mąki. Hamburgerowe bułki są wykonane z mąki ryżowej i kukurydzianej, a kosztują około złoty pięćdziesiąt za sztukę.