Przykładowe zastosowania siatki zgrzewanej

Przykładowe zastosowania siatki zgrzewanej

Siatki są jednymi z najczęściej spotykanych produktów wykonanych ze stali już wytworzonych z niej półproduktów. Mimo pozornej prostoty konstrukcyjnej, mogą się one znacząco róznić między sobą, szczególnie pod względem technologii wykonania.

Jak wytwarza się siatki zgrzewane?

siatka zgrzewanaJak wspomniano wcześniej, obecnie można wyróżnić kilka rodzajów siatki. Do najpopularniejszej należy siatka zgrzewana, która powstaje w wyniku zgrzania drutów w miejscach styków pomiędzy nimi. Większość zakładów produkujących ten rodzaj siatek korzysta z najnowocześniejszych zdobyczy techniki przy ich produkcji, dlatego też wykorzystuje się zazwyczaj maszyny sterowane komputerowo, dzięki czemu gięcie stalowych drutów o różnej średnicy przebiega dużo sprawniej i bez ryzyka błędów. Maszyny te, nazywane zgrzewarkami, przy produkcji tego typu siatki wykorzystują wszelkiego rodzaju pręty, w tym te ze stali cynkowanej. Dzięki temu właśnie siatka zgrzewana jest najczęściej wykorzystywana do tworzenia ogrodzeń, dzięki swojej duże odporności na niekorzystne warunki zewnętrzne i pogodowe. Oprócz tego ten rodzaj siatki jest wykorzystywana do tworzenia osłon dla maszyn czy urządzeń, tworzenia oparcia dla ścianek działowych i wielu innych celów. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że odmianę siatek tego typu można spotkać w antenach telewizyjnych, których konstrukcja również oparta jest na zgrzewanych ze sobą drutach stalowych. Również w ich przypadku do produkcji wykorzystywane są druty oparte na działanie korozji.

Zastosowanie różnego rodzaju siatek wybiega znacząco poza tworzenia ogrodzeń. Wynika to głównie z ich zróżnicowania ale także bezproblemowej produkcji, która dodatkowo przebiega dosyć szybko. Wpływ na rozpowszechnienie się siatek ma także fakt, że powstaje coraz więcej zakładów produkujących siatki.