Prozdrowotny susz CBD

  • by

W naszym klimacie rośnie wiele roślin, które mogą mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Okazuje się, że wyciągi z niektórych roślin są o wiele bardziej skuteczne w leczeniu różnych chorób niż sztuczne medykamenty jakie znaleźć można w aptekach. Jedną z roślin, które zaczynają być coraz bardziej doceniane są konopie przemysłowe, które w Polsce są w pełni legalne.

Lecznicze odmiany konopi

legalny susz konopnySłowo „konopie” nie jest w naszym kraju kojarzone zbyt dobrze. Wiele osób myśli, że istnieje tylko jedna odmiana konopi i jest to narkotyk. Niemniej jednak należy mieć na uwadze fakt, że oprócz konopi indyjskich można znaleźć również konopie przemysłowe. Niekiedy spotkać się można również z tym, że określane są one mianem konopi siewnych. Niegdyś z tychże roślin produkowano nici i szyto ubrania. Z biegiem lat zaczęto jednak przyglądać im się nieco dokładniej również pod kątem ich właściwości leczniczych. Obecnie taki legalny susz konopny można znaleźć w wielu sklepach w Polsce. W składzie takiego suszu próżno się doszukiwać substancji psychoaktywnych. W przeciwieństwie do suszu z konopi indyjskich w tej odmianie nie znajdziemy THC. Można natomiast znaleźć tam bardzo dużą ilość związków organicznych zwanych CBD. Dokładniej mówiąc związki te to kanabinoidy, które mogą bardzo dobrze wpływać na poprawę stanu naszego zdrowia. W szczególności pomagają one w leczeniu schorzeń układu nerwowego.

Na chwilę obecną coraz częściej usłyszeć możemy o marihuanie leczniczej. Okazuje się, że takie legalne susze konopne mogą naprawdę w dużym stopniu pomagać osobom chorym. Warto też wiedzieć o tym, że obecnie produkty konopne wykorzystywane są również w celach zapobiegawczych. Dużą popularność i uznanie zyskał ostatnimi czasy produkt jakim jest olejek konopny CBD.