Profesjonalne projekty organizacji ruchu

Profesjonalne projekty organizacji ruchu

Na temat projektów drogowych słyszał prawie każdy, jednak co konkretnie kryje się pod tym terminem? Według norm, projekt organizacja ruchu ma możliwość zrobić każdy, gdyż prawo nie przewiduje obowiązku posiadania właściwych uprawień do wykonywania tego rodzaju zleceń.

organizacja ruchuPonadto, takowy schemat można zrobić własnoręcznie lub za pomocą specjalnego oprogramowania komputerowego, lecz musi spełniać kilka zasadniczych wymagań. Dla przykładu, powinien zawierać plan orientacyjny oraz sytuacyjny o właściwej skali. Wszystkie obowiązujące przepisy zamieszczone są w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. Jednak, jak wyżej zostało wspomniane, projekt organizacji ruchu może stworzyć każda osoba, ale często trudnią się tym specjalistyczne przedsiębiorstwa. Jedną z nich jest firma inżynieryjna Techma, mieszcząca się w Krakowie. Działalność rozpoczęła w 2005 roku, koncentrując się na tworzeniu projektów drogowych i infrastruktury towarzyszącej. Termin tej infrastruktury, wedle ustawy, traktuje się jako instalacje rozprowadzające, wraz z przyrządami, obiektami oraz przyłączami do budownictw mieszkalnych, urządzenie oraz zagospodarowanie obszaru w ramach zadań budownictwa mieszkalnego a także urządzenia i między innymi oczyszczalnie ścieków. Generalnym celem przedsiębiorstwa Techna jest urzeczywistnianie wszelkich prac ze szczególną dbałością o dobrą klasę estetyczną, techniczną i właściwie z skonkretyzowanym harmonogramem terminowym. Pracownicy firmy mają duże umiejętności a w tworzenie każdorazowego zlecenia w całości włączają się.

Wśród asortymentu, który umieszczony jest na witrynie w Internecie przedsiębiorstwa, znajdują się wcześniej już opisane projekty drogowe, czyli różnorodne projekty związane z infrastrukturą miejską, przykładowo projekt zjazdu, renowacji nawierzchni, parkingu czy projektowanie chodników, a także prace wiążące się z organizowaniem ruchem, w tym projekty docelowej organizacji ruchu, obsługa formalno-prawna inwestycji, czyli pozwolenia wodno-prawne, oraz kosztorysy obiektów, czyli kosztorysy inwestorskie.

Dodaj komentarz