Profesjonalna pomoc psychologa dziecięcego

Zaburzenia, które pojawiają się u dzieci i młodzieży, wymagają jak najszybciej interwencji. W takich sytuacjach pomocna okazuje się psychoterapia, w którą powinny być również włączeni rodzice młodego człowieka. Spotkania z terapeutą pomagają poradzić sobie z różnymi problemami. Dobry specjalista wykorzystuje różne techniki, jak psychoterapię poznawczo-behawioralną, trening umiejętności społecznych, a także terapię systemową.

Psycholodzy dziecięcy pomagają małym pacjentom

psycholog dziecięcy łódźPraca z najmłodszymi wymaga specjalistycznego podejścia i zrozumienia natury młodego człowieka. Niezwykle ważna jest także psychoedukacja rodziców. Należy uświadomić opiekunom, na czym polega problem ich pociech. Spotkania z psychologiem dziecięcym obejmują w pierwszej kolejności wywiad z rodzicami, dzięki czemu specjalista może zebrać wiadomości na temat rozwoju dziecka, sytuacji rodzinnej, a także jego funkcjonowania w środowisku rówieśniczym. Kolejne spotkanie odbywa się w towarzystwie młodego człowieka, polega na obserwacji, a także opracowaniu planu terapeutycznego. Niepokojące zachowania u dzieci, lęki, problemy w szkole, a także nieumiejętność nawiązania kontaktu z grupą rówieśniczą to sytuacje, kiedy warto skorzystać z pomocy osoby, jaką jest psycholog dziecięcy Łódź to miejsce, gdzie specjalistów znaleźć można zarówno w placówkach prywatnych, jak i państwowych. Odbywa się tutaj terapia dzieci z zaburzeniami lękowymi, u których pojawiają się fobie, lęk społeczny, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

Specjalista pomaga także młodym ludziom z zaburzeniami nastroju, depresją, zmagających się z chorobą afektywną dwubiegunową. Rodzice mogą skorzystać ze specjalistycznej pomocy w przypadku zaburzeń odżywiania, mimowolnego moczenia, tików, a także zaburzeń rozwoju. Do wizyty w poradni powinny skłonić także różnego rodzaju problemy wychowawcze, uzależnienia, a także eksperymentowanie z substancjami psychoaktywnymi.