Produkcja może byc przyjemna

Na początku XIX wieku, gdy nastała epoka industrialna, praca musiała być wykonywana szybciej, lepiej i taniej. Wiele nowo powstałych fabryk, nie wiedziało, jak masowo produkować jakiekolwiek maszyny. Odpowiedzią na te problemu stał się Henry Ford, który zmienił oblicze całego ówczesnego przemysłu.

Technologia pomocna ludziom

budowa linii produkcyjnychPomysłem, który odmienił oblicza produkcji masowej, była budowa linii produkcyjnych. Henry Ford, jako pierwszy przedsiębiorca wprowadził te udogodnienia do swoich fabryk. Był to strzał w dziesiątkę, gdyż usprawniło to prace całej firmy. Dzięki linią produkcyjnym Ford, mógł produkować swój legendarny Model T, z niezwykłą łatwością oraz szybkością. Czas produkcji skrócił się kilkukrotnie co zaowocowało zwiększeniem sprzedaży i ekspansji firmy na cały świat. Dzięki temu pomysłowi, Ford stał się najbogatszym człowiekiem, jaki kiedykolwiek żył w tamtych czasach. Inne korporacje zobaczyły jakie korzyści niesie za sobą wprowadzenie linii produkcyjnych na szeroka skale. Od tego czasu wszystkie firmy dążyły do ich, jak najszybszego wprowadzenia w swojej produkcji. Produkcja taśmowa, poprawiła również jakość pracy samych pracowników, którzy nie musli przenosić ciężkich maszyn z jednego miejsca w drugi,e tylko robiły to za nich taśmy produkcyjne. Ilość wypadków również się zmniejszyła, gdyż każdy był skupiony tylko na swoim zadaniu i nie był niczym rozproszony.

Linie produkcyjne niewątpliwie wyprowadziły przemysł na inny szczebel rozwoju. Firmy mogły produkować kilka razy szybciej swoje produkty i dostarczać je, do coraz to większej bazy klientów. Otworzyło to furtkę nie dla większości fabryk nie tylko na lokalne rynki ale i na cały świat. Po raz kolejny Henry Ford pokazał, że prostota i dokładność dają wyniki.