Płyty poliuretanowe jako izolacja termiczna budynków

Właściwa izolacja termiczna budynku, czy to mieszkalnego, czy też gospodarczego jest bardzo ważna. Przede wszystkim, można w ten sposób osiągnąć znaczne oszczędności jeśli chodzi o opłaty za gaz, czy też energię elektryczna. Ważne jest więc, by wybrać te najskuteczniejsze materiały izolacyjne.

Jakie są główne zalety płyt z poliuretanu?

polecane płyty pirWybierając materiały izolacyjne trzeba przede wszystkim kierować się ich parametrami w izolacji termicznej. Właśnie to sprawia, że coraz popularniejsze są obecnie płyty z pianki poliuretanowej, czyli polecane płyty pir. Takie płyty mogą i są bardzo często wykorzystywane do izolowania budynków różnego przeznaczenia. Popularność tego materiału izolacyjnego wiąże się bezpośrednio z faktem, że maja one bardzo dobre parametry izolacyjne, zarówno gdy mowa o temperaturach ekstremalnie niskich, jak i wysokich. Wykorzystywanie tych właśnie płyt w praktyce przekłada się na oszczędność bardzo dużych środków finansowych, w porównaniu do budynku, który nie został w ten sposób ocieplony. Co najważniejsze, płyty PIR umożliwiają osiąganie znacznych oszczędności energii nawet latem z racji tego, że chronią także przed nagrzewaniem się budynku, przez co klimatyzacja nie jest potrzebna. Skuteczność opisywanego typu płyt jest bardzo wysoka w bardzo szerokim zakresie temperatur, znacznie wyższym niż ma to miejsce w przypadku innych materiałów izolacyjnych. Dodatkowo, płyt takich można również używać do izolacji poniżej poziomu gruntu, na przykład w piwnicy.

W obecnych czasach bardzo popularne stały się nowoczesne materiały izolacyjne, powstałe w oparciu o różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Tego typu materiały okazują się być znacznie bardziej skuteczne, niż tradycyjny styropian. Maja one bowiem znacznie lepsze parametry izolacyjne.