Paliwo w atestowanym zbiorniku

Paliwo w atestowanym zbiorniku

W wielu przedsiębiorstwach gromadzenie paliwa jest sprawą kluczową. Dzięki temu nie ma problemu z nagłymi przerwami w pracy z powodu braku paliwa. Aby móc to robić potrzeba atestowanych zbiorników. Jeśli będziemy je posiadać, żadna kontrola nie będzie sprawiała nam problemu. Musimy rozumieć, że w tym przypadku chodzi o bezpieczeństwo osób pracujących w przedsiębiorstwie.

Jakie wymogi muszą spełniać zbiorniki paliwowe?

zbiorniki na paliwoZbiorniki tego typu są zbudowane z płyty trzywarstwowej. Atestowane zbiorniki na paliwo posiadają odpowiedni poziom szczelności. Dzięki temu nie traci się cieczy, ani nawet oparów. Płyta trzywarstwowa posiada ceramiczne ścianki, które nie wchodzą w reakcje z paliwem. Wewnątrz jest zwykła blacha, natomiast na zewnątrz każdy zbiornik pokrywa się warstwą gumy. W ten sposób łagodzi się wszystkie wstrząsy. Zbiorniki muszą mieć odpowiednie zabezpieczenia. Wszystkie zawory mogą zostać zabezpieczone szyfrem. W ten sposób nikt niepowołany nie będzie miał dostępu do paliwa. Jeśli zbiornik na paliwo wyposażony jest w kółka, również one są blokowane. Duże zbiorniki można spokojnie podpiąć do ciągnika siodłowego. Dzięki temu transport paliwo jest łatwy. Można przewieźć zbiornik na stację paliw i zatankować go do pełna, a następnie odwieźć na miejsce, w którym paliwo jest absolutnie potrzebne do wykonywania jakiejkolwiek pracy.

Paliwo w odpowiednim zbiorniku nie będzie tracić swojej jakości. Jednak jego ścianki muszą być wykonane z takich materiałów, które nie będą wchodzić w reakcję z benzyną, olejem napędowym. Inaczej jest z dużymi zbiornikami na gaz, ponieważ one muszą przechodzić jeszcze przegląd szczelności w związku z dużą lotnością substancji, która jest w nich przechowywana. Jednak zazwyczaj gazu się nie magazynuje.

Close Menu