Oryginalność dzięki tkaninom i materiałom pasmanteryjnym

Oryginalność dzięki tkaninom i materiałom pasmanteryjnym

Moda na pełną szafę ubrań powoli staje się przeżytkiem. Coraz częściej słyszymy o tym, że warto zaprosić do swojego życia nieco uważności i prostoty. Esencjalizm łapie pierwszych zwolenników. Powstają pozycje książkowe na temat minimalizmu i wdzięczności. Wszystko to wskazuje, że nadmiar wcale nie jest dla nas dobry. Często radzi się, aby zmiany zacząć od siebie – w przypadku kobiet od szafy.

Mnogość materiałów pasmanteryjnych pozwala na kreatywność

materiały pasmanteryjneKobiety coraz rzadziej mają przepełnione szafy z ubraniami. Co sezon sortujemy je, pozbywając się tych, które nie są już modne, nie lubimy lub nigdy nie włożyłyśmy. Na wagę złota natomiast stają się rzeczy oryginalne. Mieć bluzkę, której nikt inny z pewnością nie będzie miał możliwości kupić, to prawdziwa  frajda. Dlatego wracamy do samodzielnego wytwarzania odzieży lub korzystamy z pomocy krawcowych. Dawniej nasze mamy i babcie często kupowały wyłącznie tkaninę lub włóczkę – reszta powstawała pod ich palcami i każda rzecz była unikatowa. Dziś materiały są dostępne nawet w Internecie. Dowolne materiały pasmanteryjne kupimy w wielu punktach w galeriach handlowych, a i także w sieci, gdzie znajdziemy sklepy internetowe zajmujące się sprzedażą wyłącznie takich produktów. Dzisiejszy wybór dodatków, jakie możemy połączyć z tkaniną, jest niemal nieograniczony. Kolorystyka tasiemek, mnogość guzików, naszywek, koronek i innych drobiazgów pozwala na istne krawieckie szaleństwo. Każda z nas może stworzyć coś wyłącznie swojego.

Coraz częściej cenimy minimalizm, jakość i oryginalność – także w ubraniach, które nosimy. Dzisiejsza dostępność tkanin i materiałów pasmanteryjnych pozwala nam tworzyć, co tylko zechcemy. Wystarczy odrobina wyobraźni i znajomości swojego stylu, aby wyczarować kreacje idealne tylko dla siebie.

Close Menu