Odtruwanie organizmu z alkoholu

Odtruwanie organizmu z alkoholu

W większości rodzin, alkohol nie jest zakazanym produktem i nie ma na niego limitu. Uważa się, że każdy jest dorosły i wie co robi sięgając po butelkę z alkoholem. Jednak w rzeczywistości jest to problem, bo łatwo się uzależnić.

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

odtrucia alkoholoweKiedy osoba z naszego najbliższego otoczenia, nie potrafi sobie odmówić kolejnej lampki wina. Wtedy jest już zaawansowany problem, gdyż taka osoba jest już uzależniona i walka z nałogiem może ciężka i długa. Najlepiej zareagować na wczesnym etapie, kiedy ktoś zaczyna pić na przykład w każdy weekend. Oczywiście dla osoby uzależnionej nie ma problemu i w jej odczuciu ona zawsze jest trzeźwa. W specjalnych ośrodkach odtrucia alkoholowe są prowadzone przez personel medyczny, który dzięki specjalnie opracowanej technologi, może łatwo i szybko oczyścić organizm z alkoholu. Na odtruciu, pacjentowi podawana jest odpowiednia dawka soli mineralnych, elektrolitów i specjalnych składników odżywczych, które zmniejszają reakcje organizmu na nagłe odstawienie alkoholu. Celem takiego odtrucia jest wyeliminowanie z krwiobiegu jakiegokolwiek alkoholu, a następnie uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów, których ubytek powoduje alkohol. Czas trwania takiej terapii odtruwającej jest zależny od stanu pacjenta i tego ile alkoholu znajduje się w jego organizmie. Każdy alkoholik po odstawieniu trunku, może wykazywać nieco inne objawy, których intensywność jest zależna od czasu trwania nałogu. Najczęściej jest to kilka dni, do kilku tygodni.

Do takiego ośrodka, można przyjść z własnej woli, lub zostać skierowanym przez lekarza specjalistę. Bywa, że niektórzy pacjenci trafiają tu po kilka razy, zanim uda się im ostatecznie zerwać z nałogiem, ale są też tacy, którzy nigdy nie wychodzą z nałogu.

Close Menu