Ochrona głowy podczas jazdy konnej

Ochrona głowy podczas jazdy konnej

Chcąc zacząć uprawiać jeździectwo, należy się odpowiednio przygotować. Nie każdy musi od razu wyposażać się w cały asortyment, niezbędny do jazdy, ale każdy, kto zamierza wsiąść na konia, powinien mieć ochronne nakrycie głowy.

Który kask jeździecki wybrać?

kaski jeździeckieOśrodki rekreacyjne, w których można jeździć konno, oferują klientom nakrycia głowy, ale myśląc na poważnie o tym sporcie, warto zainwestować we własne. Wsiadanie na konia bez niego jest zabronione. Oczywistym jest, że głowa narażona jest najbardziej na wszelkie urazy – wsiadając na rower, jeżdżąc na rolkach czy deskorolkach również chronimy swoje głowy za pomocą kasków ochronnych. Ta zasada nie różni się niczym, jeżeli chodzi o jazdę konną. Ochrona głowy dzieli się na kaski i toczki. Specjaliści doradzają kask, nie tylko dla początkujących, ale i zaawansowanych jeźdźców. Jest on częściej wybierany z kilku powodów. Przede wszystkim, dobrze dopasowany, lepiej chroni głowę przed urazem, niż toczek. Kaski jeździeckie powinny być dobrane indywidualnie pod potrzeby noszącego. Dostępne są kaski dla nawet bardzo małych dzieci. Ważne jest, by kupować kask ze sprawdzonego źródła i z odpowiednimi certyfikatami. Dzięki temu możemy być pewni swojego bezpieczeństwa. Kaski mają różne możliwości regulacji, dzięki czemu można odpowiednio dopasować go do głowy (na przykład pasek pod brodą). Kaski dzielą się też ze względu na swoje cechy – jedne są miękkie w środku, inne mają lepszą przepuszczalność powietrza, by głowa mogła „oddychać”.

Kaski jeździeckie to wydatek około dwustu złotych, ale jest to solidna podstawa jazdy, bez której żadne aktywności nie mogą się odbyć. Ochrona głowy jest priorytetem i nikt nie zostanie wpuszczony do zwierząt bez niej. Warto też kupować kaski ze sklepów, zamiast używane.

Close Menu