Nowoczesne metody dezynsekcji pomieszczeń

Nowoczesne metody dezynsekcji pomieszczeń

 

W domu czy mieszkaniu mogą pojawić się różne gatunki owadów. Niestety ich zwalczenie może okazać się bardzo uciążliwe – zwłaszcza jeśli działamy na własną rękę. Zdecydowanie lepiej jest skorzystać z oferty profesjonalnych firm, które korzystają z nowoczesnych metod dezynsekcji.

Metoda żelowa czyli trutka na owady

dezynsekcja warszawaPrusaki, karaluchy, karaczany – to wszystko może pojawić się w mieszkaniu. Przybyszka amerykańska, mrówki, rybiki – te również zdarzają się nie tak rzadko. Na pewno nie można się wstydzić korzystania z usług firm dezynsekujących pomieszczenia. Obecność owadów w domu czy mieszkaniu wcale nie oznacza złych warunków higienicznych czy niesprzątania. Przeciwnie – można zawlec karaluchy nawet z zagranicznej wycieczki! Rozmnażają się one w zaskakująco szybkim tempie, więc warto reagować jak najszybciej. Bez wątpienia dezynsekcja warszawa przyniesie oczekiwane rezultaty, jeśli tylko zostanie wybrana odpowiednia metoda. Jedną z najnowszych metod dezynsekcji jest metoda żelowa. Nie należy jej łączyć z techniką opryskową. Wynika to z faktu, że metody te różnią się między sobą sposobem działania. Trzeba tutaj wspomnieć o tym, że metoda opryskowa działa odstraszająco na owady. Oznacza to, że mogą się one rozprzestrzenić po całym domu czy mieszkaniu! Efekt będzie więc odwrotny do zamierzonego. Nawet jeśli na początku karaczany występują tylko w kuchni czy łazience, to po oprysku mogą pojawić się wszędzie. Z kolei żel jest tak naprawdę trutką pokarmową.

Owady znajdują taką trutkę na swojej drodze i zjadają ją. Trutka zostaje zjedzona przez to, że znajduje się w niej naprawdę wysoka zawartość białka, co owady bardzo lubią. Główną zaletą tej metody jest to, że żel działa nawet przez cały rok. Oznacza to, że jest to też metoda profilaktyki, która zabezpiecza przed ponowną inwazją.

 

Close Menu