Niektóre usługi warto zostawić w rękach profesjonalistów

Niektóre usługi warto zostawić w rękach profesjonalistów

 

Ponieważ jestem osobą świetnie zorganizowaną, a na dodatek potrafię dobrze zorganizować innych poproszono mnie o pomoc przy organizacji imprezy szkolnej. Oczywiście nie znałam się na tym, bo nigdy tego nie robiłam, ale nie było to żadne międzynarodowe przedsięwzięcie, tylko zawody młodzieżowe, więc zgodziłam się.

Jak prawidłowo zmierzyć czas podczas zawodów?

pomiar czasu na zawodachByła to pierwsza impreza tego typu, a sam festyn i zawody były z okazji dziesiątej rocznicy powstania szkoły. Zawody to było hasło luźno rzucone – Moja koleżanka i ja miałyśmy się zająć ich organizacją, ale najpierw pomysłem na nie. Na pewno biegi, może skoki w workach? Przydałoby się coś też dla dorosłych. Może bieg ze związanymi nogami? Jazda rowerem na czas była też bardzo ciekawa. Usłyszałam gdzieś, że musimy wynająć firmę do pomiaru czasu i trochę się zdziwiłam, bo przecież jakiś stoper by się znalazł. Potem jednak zdałam sobie sprawę, że będą nie tylko dzieci, ale i dorośli, którzy oczywiście będą pragnąć sprawiedliwości. Zawody mogą odbywać się równolegle, a my nie powinnyśmy zawalić, bo pierwszy raz jest najważniejszy. Zawody musiały być profesjonalnie zorganizowane, nawet jeśli były dla uczniów. Wieczorem sprawdziłam w Internecie firmy, które robią pomiar czasu na zawodach i muszę przyznać, że dopiero wtedy zorientowałam się, że to nie jest takie hop-siup. Że na ekranie można wyświetlić na żywo wyniki, że można zrobić zdjęcie finiszującym, że nieraz liczą się nanosekundy. Pomyślałam, że jeśli wynajmiemy tę firmę, warto by było skorzystać i zrobić jeden poważny bieg.

Faktycznie, tak się skończyło, że firma która nas obsługiwała, na końcu zmierzyła czas w biegu na sto metrów z plecakiem na plecach. Rodzicom nie było wygodnie, ale wszystkim było wesoło. Impreza była bardzo udana, a ja już na następne lata mam świetnie przygotowanie teoretyczne i praktyczne!

 

Close Menu