Najwygodniejsze rękawice sportowe

  • by

Mieszane sztuki walki są sportem na tyle rozbudowanym i zróżnicowanym, by zawodnicy mogli wykorzystywać bardzo odmienne elementy z wielu różnych stylów walki z całego świata. Dominujące są oczywiście style wykorzystujące silne uderzenia i szybkie ciosy, aczkolwiek zawodnicy techniczni nie pozostają w tyle za bardziej fizycznymi kolegami.

Rękawice do technicznych stylów MMA

rękawice mmaPodczas gdy rękawice dla zawodników używających klasycznych stylów walki są grube, i niejednokrotnie upodobnione do rękawic bokserskich, są nieszczególnie lubiane przez tych sportowców, którzy preferują style techniczne, gdyż za bardzo ograniczają one możliwości ruchu. Rękawice MMA do wykonywania chwytów i rzutów są od nich znacznie cieńsze, i zwykle nazywane są skórkami, gdyż nie posiadają ani poduszek, ani często wewnętrznej warstwy dłoni, umożliwiając wykonywanie najbardziej skomplikowanych technik chwytów, rzutów czy dźwigni bez większego problemu. Nie zapewniają one co prawda tak wysokiego poziomu ochrony dłoni, aczkolwiek style techniczne rzadko zawierają w sobie uderzenia pięścią czy dłonią, więc rękawice chronią w dużej mierze przed obtarciami czy lekkimi uderzeniami po upadku. Takie rękawice są najbardziej komfortowe, i nawet zawodnicy którzy polegają na stylu z dużą ilością ciosów stwierdzają iż znacznie mniej męczą one dłonie podczas długich rund.

Rękawice do stylów technicznych można dostać w każdym sklepie sportowym, zwłaszcza takim który skupia się na wyposażeniu dla zawodników sportów walki. Niektóre odmiany mogą różnić się od podstawowych wariantów, mieć cienkie poduszki, pełne palce lub wewnętrzną warstwę dłoni, choć nadal pozostają bardzo lekkimi, komfortowymi rękawicami, zapewniającymi najwyższą swobodę ruchu i największy komfort.