Na rehabilitację z dofinansowaniem

Na rehabilitację z dofinansowaniem

W przypadku problemów zdrowotnych, które się przedłużają, warto pomyśleć o wyjeździe do sanatorium. Jest wiele możliwości i wiele ośrodków, które zajmują się konkretnymi schorzeniami. Jedne odpowiadają więc za rehabilitację na przykład narządu ruchu, inne zajmują się chorobami neurologicznymi czy sercowymi. Co ważne, jest szansa na otrzymanie dofinansowania.

Rehabilitacja nad morzem, a może w górach

pfron turnusy rehabilitacyjneNa początek przyjrzyjmy się ośrodkom, do których można się udać. Wiele z nich znajduje się nad morzem. Nie dziwi więc, że po sezonie, nawet zimą wiele osób wybiera właśnie ten kierunek. Choćby ze względu na jod, który ma duży wpływ na nasze zdrowie. Oczywiście ośrodki rehabilitacyjne nie oferują tylko spacerów po plaży. Na miejscu można rehabilitować także mięśnie, są też miejsca, w których specjaliści zajmują się leczeniem upośledzenia mowy czy słuchu. Dla wielbicieli gór są ośrodki i sanatoria na południu Polski. Można także wybrać Mazury i wiele innych części kraju, gdzie na przykład ośrodki znajdują się na lesistych terenach. Każdy z nich ma do zaoferowania leczenie, ale także spacery czy zwiedzanie. Parki zdrojowe, wody lecznicze – także to znajdziecie w ośrodkach rehabilitacyjnych. W przypadku dofinansowania z pfron turnusy rehabilitacyjne muszą odbyć się w placówkach, które znajdują się w odpowiednim rejestrze i zajmują się leczeniem tych dolegliwości, o których jest mowa w skierowaniu. Warto o tym pamiętać, wybierając ośrodek.

Wybór ośrodków rehabilitacyjnych jest szeroki i osoby z różnymi schorzeniami z pewnością znajdą odpowiedni. Warto skorzystać z takiej możliwości, tym bardziej że w przypadku dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych koszt może okazać się niewielki. Na miejscu czeka na was nie tylko rehabilitacja, ale także sporo aktywności.

Close Menu