Miękkie koce dla dzieci

  • by

Kompletowanie wyprawki dla malucha, który niebawem ma się pojawić na świecie z pewnością jest miłym zadaniem dla każdej przyszłej mamy. Lista rzeczy do kupienia jest długa, ale warto się skupić na najważniejszych, które na pewno się przydadzą.

Jaki wybrać kocyk dla dziecka?

kocyki minky dla dzieciWiele rzeczy dla noworodka mama już mieć ze sobą w szpitalu, gdyż będą potrzebne od pierwszych chwil. Na pewno można do nich zaliczyć pieluszki, ubranka i okrycie. W zależności od pry roku, okrycie powinno być z ociepleniem lub bez. Z tej kategorii najlepiej się sprawdzają kocyki minky dla dzieci, które są dostępne w kilku wariantach. Kocyk może być bez wypełnia, tylko z dwóch rodzajów materiałów albo z wypełnieniem ze specjalnej włókniny o kilku grubościach. Kocyki są idealne do wózków, ale także do łóżeczka, ponieważ mają optymalną długość i szerokość. Są przede wszystkim ciepłe i miękkie w dotyku. Bez obaw można je prać w pralce w wysokich temperaturach oraz prasować, jednak tylko od strony bawełnianej. Drugą stronę kocyka pokrywa ciepły polar minky, który na całej powierzchni ma małe wypustki, będące dla maluchów ciekawym materiałem do ściskania i badania. Kocyki minky są sprzedawana oddzielnie albo można je dostać w komplecie z innymi, przydatnymi produktami. Może to być poduszka motylek, która świetnie stabilizuje główkę  malucha, rożek dwustronny do noszenia i spowijania dziecka, a także kokon, który jest niezastąpiony w pierwszych miesiącach życia każdego malucha. Sam kocyk kupimy już za niecałe czterdzieści złotych.

Na pewno każde dziecko ma pościel do spania, ale świetną alternatywą będzie kocyk minky, który jest dostępny w wielu kolorach. Maluch może się na nim bawić, przytulać do niego lub być nim owinięty jak w rożku, przez co czuje się bezpiecznie.