Materace do spania dla alergików

Materace do spania dla alergików

Wybór odpowiedniego materaca do spania wiąże się dla każdego z nas z dość żmudnym procesem związanym z dobieraniem materaca, na którym nasze ciało najlepiej będzie wypoczywało po męczącym i stresującym dniu. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że prawidłowy sen ma wpływ na nasze funkcjonowanie w ciągu dnia, więc wybór materaca jest niezwykle ważny.

Antyalergiczne materace piankowe

antyalergiczny twardy materac piankowyDla niektórych osób, w wyborze właściwego materaca, dodatkowym wyzwaniem jest nie tylko to, by materac dopasowywał się odpowiednio do ich ciała, ale jednocześnie był materacem antyalergicznym. Przypuśćmy więc, że poszukujemy materaca dla osoby z alergią, która potrzebuje materaca charakteryzującego się wysokim poziomem twardości. Prawdopodobnie odpowiedni może okazać się antyalergiczny twardy materac piankowy, jednak należy pamiętać, że nie każda pianka, z której wykonywane są materace, jest antyalergiczna. Dla alergików, jeśli chodzi o materace piankowe, szczególnie polecane są materace wykonane z wysokoelastycznej pianki HR lub z pianki termoelastycznej. Dlaczego właśnie wyboru powinniśmy dokonać spośród materacy wykonanych z tych dwóch rodzajów pianek? Ponieważ charakteryzują się one dużą przewiewnością, czyli zapewniają dobrą wentylację, dzięki szybkiemu absorbowaniu i oddawaniu wilgoci. Ta właściwość przyczynia się również do tego, że pianki tego rodzaju są również antybakteryjne, a więc nie gromadzą w sobie najbardziej uczulających alergenów.

Twardość materaca najlepiej zweryfikować w każdym indywidualnym przypadku w sposób empiryczny, kładąc się na danym materacu w naszej ulubionej pozycji do snu. Ze względu na przyjmowaną przez nas pozycję, materac idealny powinien podtrzymywać odpowiednie części naszego ciała, otulając inne i utrzymując je na właściwym poziomie.

Close Menu