Lampa w kształcie samolotu

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z pokojem dziecka. Dzięki odpowiednio dobranemu rodzajowi oświetlenia, jego formy i intensywności, można sprawić, że maluch chętnie będzie w nim spędzał czas.

Jakie są rodzaje lampek dla dzieci?

samolot lampaW urządzaniu pokoju dziecka trzeba zwrócić uwagę nie tylko na meble, zabawki czy dekoracje, ale także na oświetlenie, które odgrywa bardzo ważną rolę.  Na pewno powinno się w nim znaleźć kilka rodzajów lampek, które dają odmienne światło. Przede wszystkim na suficie musi się znaleźć lampa dająca intensywne i rozproszone światło, ponieważ będzie dawać światło na całe pomieszczenie. Na ścianie można rozmieścić punktowe oświetlenie, które co prawda nie daje dużo światła, ale za to tworzy odpowiedni klimat. Dobrym pomysłem jest też zakupienie dla dziecka lampki nocnej, która może być używana przez całą noc, w celu zapewnienia maluchowi bezpiecznego snu. Dla chłopca ciekawy będzie samolot lampa wisząca lub stojąca, która może mieć klosz. Wybór tego typu lampek jest naprawdę duży, tym bardziej, że mogą one być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej wybierane są lampki zrobione z papieru, plastiku, drewna lub specjalnej gumy. Równie dobrze lampka może łączyć funkcję karuzeli, ponieważ dostępne są modele lamp z wiszącymi elementami, które kręcą się dzięki zamontowanemu mechanizmowi zasilanemu na baterie. Podobne rodzaje lampek znajdziemy także dla dziewczynek, zatem bez problemu urządzimy pokój każdego dziecka.

Jeżeli chodzi o ceny lampek nocnych, wiszących czy ściennych, to są one dość mocno zróżnicowane, ponieważ zależą od wielu czynników. Przede wszystkim liczy się producent, model, ale też materiał z jakiego są wykonane. Najtańsze kupimy już za około 50 zł.