Konserwowanie lakieru warstwą ceramiczną

Konserwowanie lakieru warstwą ceramiczną

Lakier samochodowy, które nie jest konserwowany po jakimś czasie zaczyna tracić swoje walory estetyczne. Oczywiście nie ma się czemu dziwić, poneiważ każdy wie, że samochód ma dużą styczność z warunkami atmosferycznymi, takimi jak na przykład deszcz lub śnieg. Warto jest wydać pieniądze na konserwację, ale zachować samochód w dużo lepszym stanie, niż bez takiego zabiegu.

Czym jest konserwacja lakieru?

konserwacja lakieru samochodowegoTak naprawę chodzi o pokrycie pojazdu warstwą ochronną. Jest na to oczywiście bardzo dużo patentów. Jeżeli interesuje nas konserwacja lakieru samochodowego, najbardziej trwałym rozwiązaniem jest użycie zabezpieczającej powłoki ceramicznej. Bez dwóch zdań jest to najlepszy patent, ponieważ dzięki temu nasz lakier ma dość grubą warstwę, która chroni go nie tylko przed wodą, a także solą drogową, ale nawet przed zarysowaniami. Taka powłoka ceramiczna nie zmienia koloru samochodu. Nie zejdzie ona nawet wtedy, jeśli bardzo często będziemy myć samochód przy pomocy myjek ciśnieniowych. Zrobienie takiej konserwacji trwa zazwyczaj około trzech dni. Czy jest ona kosztowna? Jest to kwestia indywidualna, poneiważ są różne jakości powłoki. Każdy samochód ma także inną powierzchnię do konserwacji i inny dostęp do podwozia. Pozostaje także marża danego lakiernika. Jenak za taką jakość warto jest zapłacić i po kilku latach od zrobienia tego zabiegu docenimy nasz wkład finansowy.

Konserwacja lakieru powinna być jednym z pierwszych zabiegów, jeśli wiemy że po kilku latach użytkowania pojazdu zechcemy go sprzedać. Taka warstwa zabezpieczająca znacznie podniesie jego wartość. Samochód nie będzie miał nalotów rdzy, co także podniesie jego wartość. Warto jest zachować fakturę, którą pokażemy potencjalnemu kupcowi. To dobry dowód na wykonanie tej usługi.