Klasyczne podłogi z desek

Klasyczne podłogi z desek

Podłoga jest jednym z najważniejszych elementów naszego domu nie tylko z powodu funkcji jaką pełni. Oprócz tego, że podłoga musi być wytrzymała i praktyczna to bardzo ważne jest również to by prezentowała się bardzo okazale. Nowoczesne podłogi tworzone są w taki sposób by idealnie komponowały się z meblami, kolorami ścian oraz innymi dodatkami jakie posiadamy w naszym domu.

Drewniane podłogi do domów

deska podłogowa warstwowaW ciągu ostatnich kilkunastu lat ukształtowała się w naszym kraju moda na podłogi wykonane z betonu i pokryte panelami. Równie często stosowany był także parkiet oraz płytki podłogowe. Na dzień dzisiejszy ten trend delikatnie uległ zmianie. Bowiem coraz częściej można zauważyć, że posiadacze nowo wybudowanych domów stawiają na podłogi wykonane z litego drewna. Jednym z materiałów jaki jest wykorzystywany na tych podłogach jest deska podłogowa warstwowa lub materiał zwany kompozytem. Zarówno jeden jak i drugi z wymienionych materiałów wyróżnia się dużą wytrzymałością na ścieranie oraz czynniki mechaniczne. Podłoga wykonana z litego drewna bez większych problemów wytrzyma szuranie krzesłami, używanie foteli biurowych na kółkach oraz innych mebli powodujących zarysowania. Problem zarysowań bardzo często dotyka materiałów podłogowych jakimi są panele. Jeśli zdecydujemy się na kupno budżetowych paneli do naszego mieszkania to musimy liczyć się z tym, że będą one się stosunkowo szybko zużywać bowiem są one podatne na zarysowania.

Ogólnie rzecz biorąc podłogi wykonane z desek są niezwykle trwałe. Dodatkowo należy pamiętać o tym, żeby czyścić je specjalnymi środkami konserwującymi a z pewnością wówczas taka podłoga posłuży nawet kolejnym pokoleniom. Najczęściej wybieranymi deskami na podłogi są deski dębowe oraz bukowe. Posiadają one bowiem piękne słoje i głęboką barwę.

Close Menu