Kilka słów o spycharkach

Wśród ciężkiego sprzętu spotykanego na budowie, znajdują się również spycharki. Są to maszyny, które szczególnie przydają się we wstępnej fazie budowy, kiedy konieczne jest wykopanie różnego rodzaju dziur w ziemi i przetransportowanie wykopanej ziemi na jakieś bliskie odległości. Jedną z firm, która zajmuje się produkcją spycharek, jest firma CASE.

Spycharki produkowane przez firmę CASE

spycharki CASEDostarczane na polski rynek spycharki CASE, stworzone są po to, by z równie wysoką wydajnością wykonywać poważne roboty ziemne, co wszelkie drobne niwelacje ziemne na placu budowy. Z tego też względu wyposażane są w silniki o wysokim momencie obrotowym, by ich praca była możliwie jak najlepsza. Jeśli chodzi o sposób poruszania się, omawiane spycharki są oczywiście spycharkami gąsienicowymi, gdzie każda z gąsienic napędzana jest osobno. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie pełnej dostępnej mocy przy jeździe, np. w zakręcie, co zaś przekłada się na wysoką dokładność przy poprawie terenu i jego skarpowaniu. Jeśli chodzi o same gąsienice, zastosowana w nich technologia związana ze smarowaną tuleją rolki, znakomicie przekłada się na wydłużenie żywotności łańcucha gąsienicy i podwozia, nawet wtedy, gdy spycharka pracuje w ekstremalnie trudnych warunkach. Co ważne, zastosowanie tej technologii obniża również poziom hałasu maszyny, dzięki czemu operatorowi, siedzącymi w kabinie zapewniany jest pełen komfort pracy.

Istotną kwestią dla właścicieli spycharek może być informacja dotycząca bezpiecznej konserwacji tego typu urządzeń. Jest ona niezwykle łatwa, ponieważ dostęp do serwisowania jest w pełni dostępny z poziomu gruntu przy pomocy specjalnych schodków szczególnie przygotowanych do przeprowadzenia dokładnej i bezpiecznej konserwacji maszyny.