Kiedy kupić czaprak dla konia?

  • by

Czaprak dla konia jest elementem wyposażenia należącego do niezbędnych. Oznacza to, że jazda bez tej formy zabezpieczenia nie powinna mieć miejsca. Tak jak dla jeźdźca obowiązkowy jest kask, tak dla konia czaprak, który będzie chronił grzbiet konia przed obtarciami skóry i innymi obrażeniami spowodowanymi przez siodło.

Ile trzeba zapłacić za czaprak?

mustang czaprakiOsoba planująca uprawiać sport, jakim jest jeździectwo, powinna zdać sobie sprawę z tego, że przed wyruszeniem na przejażdżkę należy wyposażyć konia w kilka istotnych akcesoriów, w tym czaprak – im szybciej zostanie ułożony na grzbiecie zwierzęcia, tym lepiej. Trening, jazda rekreacyjna lub sport wyczynowy bez czapraka może być bolesny dla zwierzęcia, a przy tym skutecznie zniechęci konia do dalszej współpracy. Podstawowe czapraki nie kosztują zbyt wiele – można je dostać nawet za mniej niż 100 złotych. Takie produkty będą odpowiednie, jeżeli na koniu porusza się dziecko, a sama jazda lub trening nie należy do bardziej intensywnych. Nieco droższe produkty za około 100-200 złotych będą już odpowiednie dla osób dorosłych do jazdy rekreacyjnej i mniej wymagających treningów. Jeźdźcy, którzy przygotowują się na konkursy jeździeckie, mogą wyposażyć się w czapraki za 300-400 złotych, a nawet więcej – często posiadają one funkcjonalne kieszenie i są bardzo komfortowe dla konia. Jest wiele firm, oferujących dobrej jakości produkty – dla przykładu, proponowane przez Mustang czapraki dostępne są w wielu wzorach, wariantach kolorystycznych i o różnym przeznaczeniu.

Nie zawsze drogie oznacza lepsze. Jeździec powinien dobierać czapraki indywidualnie do rodzaju siodła, jakim dysponuje, sposobu jazdy, a także kształtu grzbietu zwierzęcia. Należy pamiętać, aby zawsze założyć koniu czaprak przed planowaną jazdą.