Jakie wyposażenie powinien posiadać dobry fotograf ślubny?

Praca fotografa ślubnego to przede wszystkim praca w terenie. Z racji tego wiadomo, że sprzęt na jakim pracuje nie będzie równy temu, którego używa w studiu fotograficznym. Przede wszystkim musi być on mobilny, a także jak najbardziej zoptymalizowany i ograniczony do minimum, jednak pozwalający na zrobienie doskonałych zdjęć. Co zatem musi znajdować się w torbie fotografa ślubnego?

Fotograf ślubny – ważny jest nie tylko aparat

dobry fotograf pracujący w BydgoszczyOczywiście wśród sprzętu niezbędnemu fotografowi do pracy nie może zabraknąć aparatu. Zdecydowanie w tej kwestii najlepiej sprawdzą się aparaty pełnoklatkowe ze stałoogniskowymi, jasnymi obiektywami, umożliwiające tworzenie zdjęć miękkich, lekko pastelowych idealnych na tego typu okazję. Oczywiście należy wyposażyć się w obiektywy różnej długości zarówno te długie 70-200 mm, które pozwolą na fotografowanie z daleka, np. podczas ceremonii, a także te krótkie, umożliwiające tworzenie portretów i wyszukiwanie detali podczas przygotowań, błogosławieństwa rodziców itp. Oczywiście by swobodnie można było obiektywy wymieniać konieczne jest także zaopatrzenie się w pas, w którym można je umieszczać i łatwo wyjąć i ponownie odłożyć. Niestety sale weselne często są słabo doświetlone, dlatego żaden dobry fotograf pracujący w Bydgoszczy nie obejdzie się bez lamp błyskowych, bardzo ułatwiających pracę w trudnych warunkach z jakimi przychodzi się zmierzyć. Ponadto obowiązkowo na wesele konieczne jest by zabrać ze sobą wyzwalacz i statyw. Obowiązkowo nie można pominąć także tak ważnych akcesoriów jak dodatkowa bateria do aparatu, akumulatory, a także pojemne karty pamięci. Również warto mieć ze sobą w osobnej torbie, przynajmniej pracując samemu, dodatkowy aparat.

Początkujący fotograf oczywiście nie musi zaopatrywać się w cały sprzęt już pierwszego dnia. Na początek wystarczy jeden dodatkowy obiektyw poza tym, który otrzymujemy przy zakupie aparatu, a następnie małymi krokami gromadzić dodatkowy sprzęt. Warto zaznaczyć, że technologia idzie do przodu tak szybko, że co rusz wychodzą nowe modele obiektywów, ciężko zatem będzie być wciąż na bierząco.