Jaki prezent wybrać dla teścia?

Jaki prezent wybrać dla teścia?

Ludzie mają różne relacje ze swoimi teściami, dla niektórych są oni najbliższą rodziną, inni starają się utrzymać przynajmniej poprawne stosunki i widują się z nimi, z różnych okazji, przynajmniej kilka razy do roku. Jedną z takich okazji są święta, urodziny czy imieniny. Co z takiej okazji można kupić dla teścia, zwłaszcza jeśli nie znamy go zbyt dobrze?

Wybór imieninowego prezentu – co kupić?

prezent dla teścia na imieninyWśród bezpiecznych prezentów można wymienić przedmioty praktyczne, jak zestaw narzędzi, który przyda się każdemu majsterkowiczowi. Wśród klasycznych gadżetów można wymienić elegancki długopis lub pióro, szczególnie jeśli teść zajmuje się pracą biurową, czy też jest dyrektorem lub kierownikiem. W bardzo wielu przypadkach w roli podarku z okazji imienin dobrze sprawdzi się alkohol: wino, brandy, whiskey lub dowolny inny, który teść lubi. Nie jest trudno dowiedzieć się, co dana osoba lubi pić. Jeśli jednak jest koneserem i celuje tylko w bardzo konkretne roczniki, to jako prezent dla teścia na imieniny może sprawdzić się zestaw szkła do podawania alkoholu: karafka ze szklankami albo kieliszkami. Tego rodzaju przedmioty można ozdabiać grawerowaną dedykacją, która podkreśli tę wyjątkową okazję, a przy okazji może sprawić, że teść cieplej pomyśli o osobie, która coś takiego mu wręczyła, za każdym razem, gdy będzie nalewać trunek do szklanki. Jeśli trunki i szkło nie wchodzą w grę, można pomyśleć o eleganckim dodatku do garderoby, na przykład szaliku czy o rękawiczkach.

Sprawa jest znacznie ułatwiona, jeśli teścia dobrze znamy i nie musimy celować w bardziej ogólne podarunki. Łatwiej będzie wtedy kupić mu coś, co naprawdę może mu się przydać lub co sam dopiero planował sobie sprawić. Poświęcając nieco czasu na poszukiwanie prezentu, na pewno znajdziemy idealny podarunek na imieniny.

Close Menu