Jaki mop najlepiej wybrać?

Jaki mop najlepiej wybrać?

Mycie podłogi to zajęcie, za którym nie przepada większość moich domowników. Kojarzy nam się przede wszystkim ze schylaniem, moczeniem rąk i usuwaniem brudu. Czy taka czynność może być przyjemna? Trudno odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. Z pewnością może być prosta. Wystarczy tylko zainwestować w odpowiedni mop.

Różne typy mopów do podłóg 

mop york prestigeWśród wielu dostępnych na rynku mopów trudno mi było znaleźć ten, który spełniałby wszelkie moje oczekiwania. Ostatecznie zdecydowałam się na mop york prestige i jestem bardzo zadowolona z dokonanego przez siebie wyboru. Przede wszystkim zakupione przeze mnie urządzenie w maksymalny sposób usprawnia mycie podłogi. Mop typu york posiada okrągłą końcówkę wykonaną z mikrofibry, a zatem materiału bardzo dobrze zbierającego brud. Mogę nim dokładnie wyczyścić różne powierzchnie – nie tylko panele, ale także kafelki oraz wykładzinę podłogową. Największym atutem mojego mopa jest jednak to, że praktycznie używając go nie muszę się brudzić, a nawet schylać. Kupić bowiem mop w zestawie ze specjalnym wiadrem. Mój sprzęt został wyposażony w dwa specjalne, bardzo sprawnie działające wirniki, które pozwalają na wykręcanie mopa. Koniec zatem ze schylaniem się i bólem pleców oraz kolan! Tradycyjny mop, jaki posiadałam wcześniej wymagał ode mnie ręcznego wykręcania końcówek czyszczących oraz ich dokładnego zakładania na kijek. Cenowo mopy typu york wcale nie są droższe od tradycyjnych, więc wszystkim polecam ich zakup. Gwarantuję, że każdy kto raz umyje podłogę takim sprzętem, nigdy nie zakupi już innego. 

Na rynku istnieje wiele różnego rodzaju mopów. Osobiście po wypróbowaniu wielu z nich mogę śmiało stwierdzić, że najlepiej do czyszczenia każdej podłogi nadają się mopy typu york. Są one nie tylko wykonane z bardzo dobrych materiałów, ale także posiadają unikalny mechanizm wykręcania mokrych nakładek, dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporo czasu.