Jak zabezpieczyć podłogę?

Jak zabezpieczyć podłogę?

Drewno jest bardzo dobrym surowcem budowlanym, a także wykończeniowym. Cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród budowlańców. Niestety drewno jest dość drogie, więc jeśli zdecydujemy się na budowę domu lub wykonanie fragmentu jego wykończenia z drewna, to powinniśmy o nie zadbać, ponieważ tylko wtedy posłuży nam przez wiele lat.

Oleje do drewna

olej do podłógDrewno najczęściej wykorzystywane jest do produkcji podłóg. Podłogi wykonane z prawdziwego drewna prezentuje się znacznie lepiej od podłóg wykonanych z materiałów drewnopodobnych. Jeśli chcemy aby nasza podłoga wyglądała dobrze przez wiele lat, to musimy ją zabezpieczyć przed szkodnikami, wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Najłatwiej to zrobić impregnując całą podłogę jakimś preparatem do drewna. Olej do podłóg świetnie się do tego nada. Olej wcieknie we wszystkie pory drewna, dzięki temu nie ma takiej możliwości, aby drewno absorbowało wodę i puchło, olej na to nie pozwoli, a dodatkowo nada podłodze połysku. Impregnacja podłogi przy pomocy oleju nie jest trudne. Wystarczy zaopatrzyć się w szeroki pędzel za pomocą którego będziemy nakładać olej. Ważne jest to, aby robić to w kierunku drzwi, dzięki temu będziemy mogli swobodnie opuścić pomieszczenie. Po nałożeniu jednej warstwy powinniśmy odczekać kilka godzin, a następnie nałożyć kolejną warstwę oleju. Zazwyczaj wystarczy od dwóch do trzech warstw oleju. Taka impregnacja pozwoli nam zachować podłogę w dobrym stanie przez wiele długich lat.

Za puszkę lakieru o pojemności pięciu litrów zapłacimy od pięćdziesięciu do stu pięćdziesięciu złotych. Na puszcze podana jest informacja o tym ile metrów kwadratowych zaimpregnujemy zużywając jeden litr oleju. Zakupu takiego oleju możemy dokonać w sklepie z branży remontowo budowlanej lub przez internet.

Close Menu