Jak montować wkład kominowy?

Jak montować wkład kominowy?

Tytuł poniższego tekstu może nieco wprowadzać w błąd. Nie będzie to tekst poradnikowy o montowaniu wkładów kominowych. W poniższym tekście krótko przeanalizujemy informacje zawarte w internecie pod kątem procesu montowania wkładów kominowych. Każdy komin, do którego ma zostać podłączony nowoczesny kocioł musi mieć zamontowany wkład kominowy.

Montowanie wkładu kominowego – wyszukiwanie informacji

wkład kominowyInternet jest kopalnią wiedzy i informacji. Po wpisaniu frazy „Jak zamontować wkład kominowy?” pokazuje się mnóstwo stron z poradnikami typu „step by step” dotyczące montażu wkładu kominowego. Większość linków na pierwszej stronie wyszukiwarki są to strony wydawców czasopism specjalistycznych o budownictwie i remontach. Na pierwszej stronie wyszukiwarki pojawiają się także odnośniki do filmów pokazowych na temat montowania wkładów kominowych. Dopiero na drugiej stronie w wyszukiwarce znajdujemy strony producentów wkładów kominowych oraz firm świadczących specjalistyczne usługi kominiarskie. Na drugiej stronie pojawiają się też linki do forów internetowych, gdzie użytkownicy wymieniają się wiedzą i doświadczeniem. Trzecia strona w wyszukiwarce są to głównie strony internetowe firm świadczących usługi kominiarskie. Przeciętny użytkownik internetu poszukujący informacji na dany temat nie zagląda dalej niż na trzecią stronę wyszukiwarki. Czy to oznacza, że firmy kominiarskie i producenci wkładów kominowych niedostatecznie wykorzystują potencjał sprzedażowy w internecie?

Powyższy tekst ma charakter czysto informacyjny. Ma charakter czystej, krótkiej analizy pod kątem wyszukiwania informacji na temat wkładów kominowych i procesu ich montowania. Pytanie zadane na końcu rozwinięcia jest dygresją pozostawioną do analizy przez specjalistów marketingu internetowego oraz innych osób zainteresowanych. 

Close Menu