Jak działa kwercetyna?

  • by

Stosowanie suplementów diety ma sens, ale tylko pod warunkiem, że wiemy które z nich są naprawdę skuteczne. Gdy chodzi o kwercetynę, to znajdziemy ją w truskawkach, cebuli i winogronach, jednakże nawet bogata w nie dieta, nie daje gwarancji, że przyjmujemy ją we właściwych proporcjach.

Preparaty zawierające kwercetynę

co to jest kwercetynaGdy nasza dieta nie pozwala na zaspokojenie stu procent zapotrzebowania na dany składnik, warto zastanowić się nad jego suplementacją. Nie inaczej jest w przypadku kwercetyny, która występuje w wyżej wymienionych warzywach i owocach oraz brokułach, ale by przyjąć odpowiednią jej ilość, musielibyśmy jeść każde z nich codziennie i to w dużych ilościach. Jednak po kolei więc najpierw odpowiemy co to jest kwercetyna. Otóż jest to organiczny związek chemiczny, będący bardzo mocnym przeciwutleniaczem, w związku z czym przeciwdziała stanom zapalnym. Pozyskuje się go najczęściej z łodyg, liści oraz kwiatostanów wybranych roślin. Generalnie rzecz biorąc, kwercetyna, korzystnie wpływa na nasz organizm wspierając go w walce z alergiami, chorobami układu krążenia, wolnymi rodnikami i otyłością. Na rynku znajdziemy wiele preparatów zawierających ten organiczny związek chemiczny, ale nie każdy z nich jest wart polecenia. Dlatego też warto wiedzieć, że dzienne zapotrzebowanie na kwercetynę to około 500 miligramów i tyle powinny zawierać najlepsze suplementy. Jeżeli chodzi o ceny kwercetyny, to 10o kapsułek możemy kupić już za niecałe 60 złotych.

Stosowanie kwercetyny wspomaga odchudzanie, przeciwdziała stanom zapalnym, zwalcza wolne rodniki, a także działa profilaktycznie, gdy chodzi o choroby układu krążenia. Dostępne na rynku suplementy, które ją zawierają nie są drogie więc tym bardziej warto zdecydować się na ich zakup.