Główki do ćwiczeń fryzjerskich

Niemal każdy profesjonalny fryzjer ciągle poszerza swoje umiejętności gdy tylko ma na to możliwość, by nie zostać w tyle za bardziej doświadczonymi kolegami po fachu. Mimo iż najczęściej fryzjerzy uczą się z czasem, i próbują coraz to nowych metod i technik podczas obsługi klientów, niektórzy wyposażają się w profesjonalne narzędzia, przeznaczone właśnie do rozwoju techniki fryzjerskiej.

Główki do treningu umiejętności fryzjerskich

główki treningoweJednym z najlepszych narzędzi, przeznaczonych do ćwiczeń i poszerzania umiejętności jest główka do ćwiczeń technik fryzjerskich. Główki treningowe są bardzo podobne do głów manekinów, gdyż wykonane są z tworzyw sztucznych niemal w całości. Posiadają one włosy, wykonane ze sztucznego tworzywa o łudzącym podobieństwie do prawdziwych włosów wybranego rodzaju, i mogą służyć do ćwiczeń układania nowego rodzaju fryzury czy metody pielęgnacji włosów. Niektóre główki mogą być także użyte do treningu ścinania włosów, gdyż sztuczne włosy w jakie są wyposażone umożliwiają łatwą naprawę po ścięciu po wystawieniu na działanie wysokiej temperatury. Prawdziwe włosy są używane w takich narzędziach rzadko, aczkolwiek te główki które posiadają prawdziwe włosy umożliwiają najdokładniejsze ćwiczenie wszelkich zdolności fryzjerskich, choć nie mogą być używane do nauki przycinania czy skracania. Doskonale sprawdzają się jednak jako narzędzie dla zaawansowanych fryzjerów, wykonujących najbardziej skomplikowane fryzury okazyjne, czy też ozdobne i potrzebują możliwości stałej praktyki.

Każdego rodzaju główki do treningu technik można dostać w niemal wszystkich profesjonalnych sklepach fryzjerskich. W zależności od potrzeb i zaawansowania nabywcy, mogą one być bardzo proste, lub też upodobnione do ludzkiej głowy najlepiej jak to tylko możliwe.