Gdzie w Krakowie kupić oryginalne okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne przydają się nie tylko w okresie letnim. Kierowcy zakładają okulary przeciwsłoneczne nawet zimą, dlatego dobrze wiedzieć, jak powinno się dobierać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne – i wcale nie chodzi tu o dobór okularów pod kątem stylistycznym.

Wybór dobrych okularów przeciwsłonecznych w Krakowie

okulary przeciwsłoneczne w KrakowieChodzi o jakość okularów przeciwsłonecznych. Zakup okularów w hipermarkecie, nawet jeśli wyglądają całkiem dobrze, nie jest dobrym pomysłem. Takie okulary są tanie i rzeczywiście zaciemniają pole widzenia, ale wbrew pozorom są szkodliwe – szczególnie dla dzieci, które patrzą przez nie w słońce. Te okulary nie zabezpieczają przed promieniowaniem ultrafioletowym! To promieniowanie właśnie doprowadza do uszkodzenia wzroku, niszczy komórki światłoczułe w oku. Okulary przeciwsłoneczne, które posiadają antyrefleks, odbijają takie promieniowanie i właśnie dlatego warto zapłacić nieco więcej, ale mieć pewność, że okulary są wysokiej jakości. Za markowe okulary przeciwsłoneczne można zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Oczywiście są też zwykłe okulary przeciwsłoneczne, które wyglądają bardzo dobrze, posiadają antyrefleks i nie kosztują tak dużo – już za kilkadziesiąt złotych można kupić takie okulary. Można nawet nabyć okulary korekcyjne, które będą miały warstwę przeciwsłoneczną. Coraz częściej w salonach optycznych klienci kupują po dwie pary okularów – jedne korekcyjne zwykłe, a drugie korekcyjne przeciwsłoneczne. Już nie korzysta się ze specjalnych nakładek zaciemniających na okulary korekcyjne, bo jest to niemodne.

Dobre okulary przeciwsłoneczne w Krakowie można kupić w wielu miejscach – nie tylko w salonach optycznych. Zawsze jednak należy zadać pytanie sprzedającemu, czy te okulary posiadają warstwę antyrefleksu i będą chronić nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem.