Gdzie można zastosować trawę syntetyczną?

Dawniej trawa sztuczna była rzadko stosowana. Można ją było zobaczyć na polach golfowych, w parkach rozrywki, czy miejscach zabaw dla dzieci. Była to raczej marna imitacja prawdziwej trawy, która szybko się niszczyła i nie wyglądała jakośc spektakularnie. Obecnie jednak sztuczna trawa wygląda prawie jak ta naturalna, w dodatku jest niepalna, ekologiczna, wytrzymała.

Sztuczna trawa do wnętrz i do ogrodu

trawa syntetycznaW związku z tym pojawia się nowe pytanie, a mianowicie: gdzie taką ładną i odporna na zniszczenia sztuczną trawę można wykorzystać?  Na pewno trawa syntetyczna może być używa we wnętrzach. Może mieć zarówno formę małego dywanika, jak i stanowić wykładzinę pokrywającą całe pomieszczenie. Dywanik lepiej się sprawdzi w salonie, czy sypialni, natomiast wykładzina sprawdzi się na przykład w biurze w pokojach socjalnych i wypoczynkowych. Ze względu na wysoką wytrzymałość na działanie promieni słonecznych oraz opadów atmosferycznych sztuczna trawa sprawdzi się na tarasie, czy balkonie. Dzięki temu będzie dobrą podstawą pod drewniane meble (metalowe mogą ją zniszczyć) i świetnie będą się komponować z wszelkimi roślinami. Warto zaznaczyc, że trawiasta wykładzina na balkonie i tarasie niejako sama będzie się czyściła. Woda będzie spływać po trawie, na spodzie znajdują się otworki robiące za odprowadzenie wody.  Sztuczna trawa może być położona także bezpośrednio na ziemi w ogrodzie. To opcja dl tych, co chcą mieć wiecznie zielony trawnik ale nie mają czasu by o niego dbać.

Kończąc rozważania, sztuczna trawa może być stosowana w różnych miejscach, zarówno w domu, w firmie, jak i w ogrodzie. Zawsze będzie prezentowała się fantastycznie i zawsze będzie odporna na różne uszkodzenia. Jest to zdecydowanie coś w co warto zainwestować, szczególnie że sztuczna trawa nie jest bardzo droga.