Funkcjonalne kanapy do spania

Urządzanie własnego mieszkania może być sporym wyzwaniem, szczególnie jeżeli nie posiada dużego metrażu. Modne są meble, które pełnią kilka funkcji naraz, bo zajmują niewiele miejsca i są powszechnie dostępne.

Najlepsze kanapy do spania

kanapa z funkcją spania z pojemnikiem na pościelJednym z najważniejszych pomieszczeń w domu jest sypialnia i salon, bo spędzamy tam najwięcej czasu. W miejscu gdzie śpimy, musi się znaleźć wygodne łóżko, stolik nocny i przestronna szafa na ubrania i ewentualną pościel. Jeżeli mamy mieszkanie składające się z jednego pokoju i kuchni, to potrzebna nam będzie kanapa z funkcją spania z pojemnikiem na pościel. Jest to bardzo sprytny mebel, który jednocześnie pełni kilka funkcji. W ciągu dnia jest miejscem do siedzenia dla domowników i gości, w nocy jest wygodnym łóżkiem i dodatkowo posiada sporo miejsca na przechowywanie pościeli. Kanapa może być klasyczna, prostokątna, albo narożna. Dostępne są dwu, trzy, a nawet czteroosobowe kanapy z różnym pokryciem. Mogą mieć poduszki dekoracyjne, na których w nocy można spa. Rozkładane kanapy idealnie pasują do małych mieszkań, w których nie możemy sobie pozwolić na oddzielną sypialnię. Materac takiego łóżka składa się najczęściej z dwóch, łączonych materacy, albo z kilku części, które tworzą siedzenie i oparcie kanapy. Jeżeli będzie ona posiadać ściągany pokrowiec, to w razie zabrudzenia będziemy mogli go wyprać w pralce, co ułatwia utrzymanie w czystości kanapy. W przeciwnym razie pozostaje nam uważać, aby jej nie zabrudzić, lub przykryć dużym pledem.

Kanapy z funkcją spania, są alternatywą dla rozkładanych sof dwu, lub trzy osobowych, Praktycznym rozwiązaniem jest pojemnik na pościel pod spaniem, gdyż nie musimy się martwić o dodatkowe miejsce. Gdy zaścielimy łóżko, to nie będzie śladu, bo tym, że ktoś na kanapie spał.