Funkcjonalne kanapy do spania

Funkcjonalne kanapy do spania

 

Urządzanie własnego mieszkania może być sporym wyzwaniem, szczególnie jeżeli nie posiada dużego metrażu. Modne są meble, które pełnią kilka funkcji naraz, bo zajmują niewiele miejsca i są powszechnie dostępne.

Najlepsze kanapy do spania

kanapa z funkcją spania z pojemnikiem na pościelJednym z najważniejszych pomieszczeń w domu jest sypialnia i salon, bo spędzamy tam najwięcej czasu. W miejscu gdzie śpimy, musi się znaleźć wygodne łóżko, stolik nocny i przestronna szafa na ubrania i ewentualną pościel. Jeżeli mamy mieszkanie składające się z jednego pokoju i kuchni, to potrzebna nam będzie kanapa z funkcją spania z pojemnikiem na pościel. Jest to bardzo sprytny mebel, który jednocześnie pełni kilka funkcji. W ciągu dnia jest miejscem do siedzenia dla domowników i gości, w nocy jest wygodnym łóżkiem i dodatkowo posiada sporo miejsca na przechowywanie pościeli. Kanapa może być klasyczna, prostokątna, albo narożna. Dostępne są dwu, trzy, a nawet czteroosobowe kanapy z różnym pokryciem. Mogą mieć poduszki dekoracyjne, na których w nocy można spa. Rozkładane kanapy idealnie pasują do małych mieszkań, w których nie możemy sobie pozwolić na oddzielną sypialnię. Materac takiego łóżka składa się najczęściej z dwóch, łączonych materacy, albo z kilku części, które tworzą siedzenie i oparcie kanapy. Jeżeli będzie ona posiadać ściągany pokrowiec, to w razie zabrudzenia będziemy mogli go wyprać w pralce, co ułatwia utrzymanie w czystości kanapy. W przeciwnym razie pozostaje nam uważać, aby jej nie zabrudzić, lub przykryć dużym pledem.

Kanapy z funkcją spania, są alternatywą dla rozkładanych sof dwu, lub trzy osobowych, Praktycznym rozwiązaniem jest pojemnik na pościel pod spaniem, gdyż nie musimy się martwić o dodatkowe miejsce. Gdy zaścielimy łóżko, to nie będzie śladu, bo tym, że ktoś na kanapie spał.

 

Close Menu